Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Výborný výsledek, pochválil se Bauer v Kuusamu. A dva dny nechce vidět lyže

Lukáš Bauer | foto: AP

28 2010
Je to super výsledek, rozplýval se v cíli. Stejně super byl i výkon Lukáše Bauera. V poslední etapě finského miniturné v Kuusamu obsadil deváté místo, ale co je ještě důležitější: po nemoci z úvodu sezony dokázal, že formu má. Na volné patnáctce s handicapovým startem zaběhl nejrychlejší čas.

"Jelo se mi dobře," popisoval Bauer na svých webových stránkách. "Chvilku jsem měl sice krizi, říkal jsem si, že nedojedu skupinku před sebou. Ale pak jsem se z toho dostal."

Z 31. příčky, která mu v v průběžném hodnocení série patřila po dvou závodech, se dokázal vyšplhat až do první desítky. Až do cíle se pohyboval ve skupince, která bojovala o čtvrté místo za trojicí uprchlíků na čele.

"Konečně vydařený závod!" oddechl si pak dvojnásobný vítěz Tour de Ski. "Opět velká zima, i když na oficiálním teploměru byl vše podle regulí."

Ten, stejně jako v předchozích dnech, ukazoval hodnoty kolem -20 stupňů. A to je přesně hranice, za kterou už hrozí zrušení závodu.

"Já jsem s tím ale problémy neměl, protože jsem nezanedbal oblečení," pochválil se Bauer. "Během závodu mi zima nebyla a od startu jsem se snažil co nejrychleji dojet skupinku přede mnou."

A to chvíli trvalo, do pelotonu pronásledovatelů se český lyžař docvakl na 12. kilometru.

"Ale podařilo se. I proto, že skupina vepředu dost taktizovala," uznal, že tenhle moment měl zásadní vliv na výsledek. "Po dvou třetinách závodu jsem se do ní dostal, chvíli tam vlál, ale nakonec se mi podařilo pozičně se dostat více dopředu a finiš jsem si celkem pohlídal."

Deváté místo je o jednu příčku horší oproti umístění v úvodním závodě SP ve švédském Gällivare. Po čtyřech úvodních závodech rozjíždějící se sezony má na kontě 148 bodů a drží se na sedmé pozici.

"Výborné umístění," dodal Bauer. "Teď rychle domů a dva dny nechci lyže vidět!"

V pondělí by se český reprezentant měl objevit v Česku, týden poté odjede do Davosu, kde ho čeká 15 km klasicky. "Pak bych nejradši vynechal La Clusaz a připravil se na Tour de Ski," prohlásil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze