Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Výborné loučení, Jičín porazil lídra

18 2006
Jičín - Nejcennější vítězství současné extraligové sezony. Házenkáři Jičína si na něj počkali do posledního předvánočního kola a v něm poslali domů s porážkou vedoucí Zubří. Připravili mu teprve druhou prohru v letošním ročníku, ale ani ta je z první příčky extraligy nesesadila.

"Podzim pro nás byl krásný. Vyplatilo se nám, že jsme šli do evropského poháru, odehráli jsme v něm tři kola a hráči z těchto zkušeností a sebevědomí na podzim žili," uvedl kouč Zubří Ivan Hargaš.
 
Jenomže v Jičíně se Zubří proti dobře hrajícímu domácímu týmu prosazovalo jen těžko. Od začátku prohrávalo a změnilo to jen v polovině 1. poločasu, kdy na několik málo desítek vteřin mělo jeden gól k dobru.

"V obraně jsme se soustředili na opory soupeře Hrstku, Kulišťáka a Opálku a bylo znát, že jsme se na ně dobře připravili," poznamenal jičínský trenér Petr Babák. "Naši klíčoví hráči se neprosadili. My hrajeme technicky a ví se, že na nás platí tvrdost a agresivita. Jičín na nás tak hrál," sdělil Hargaš.

Dramatické utkání bylo velmi vyrovnané a dlouho to vypadalo, že se bude rozhodovat až v závěru. Domácí sice stále vedli, ale když měli možnost vypracovat si větší náskok, srazily je vlastní chyby.

Například už v 1. poločase mohli jít do vedení 8:5, ale špatná střelba a technické chyby nabídly soupeři šanci a ten šel do vedení. Něco podobného se opakovalo několikrát, naposledy ve 45. minutě, kdy Zubří ze stavu 20:16 snížilo na 20:19.

"Přestože jsme sehráli dobrý zápas, technických chyb jsme udělali opravdu hodně," připustil Babák. "Kdybychom je potrestali, dali bychom o deset branek více," posteskl si Hargaš. Jičínští po technických chybách ztratili dvacet míčů, soupeř o polovinu méně.

V závěru utkání se v tomto směru domácí zlepšili a i díky tomu zvýšili ze stavu 20:19 na 24:19. Na tento už hosté nezareagovali. "Jsme zvyklí dávat přes třicet branek za zápas, kdybychom o těch deset dali dnes víc, vyhráli bychom. Proto bylo vítězství Jičína zasloužené," domnívá se Hargaš.

Výborný zápas v domácím družstvu odehrál Aleš Babák, který k dobré rozehrávce přidal jen v 1. poločase osm branek. "Kvalitním výkonem nás také překvapil brankář Barák, zatímco našim gólmanům se nedařilo," všiml si Hargaš.

Museli bychom víc trénovat, vědí v Jičíně

J i č í n (hek) - Jsou po podzimu ve špičce soutěže, v jeho posledním utkání porazili lídra, ale něco málo jim na ty úplně nejlepší týmy chybí.  Většinu podzimních utkání s nimi totiž prohráli. Výsledek? Jičín opouští extraligový podzim na pátém místě se čtyř bodovou ztrátou na čtvrté Lovosice.

"Jsme ale spokojeni. Budeme dál hrát bez existenčních starostí, což jsme chtěli," říká k tomu trenér Jičína Petr Babák.

Případné atakování nejvyšších příček Jičínské láká, ale tuší, že v současnosti to pro ně nebude jednoduché. "Bohužel si nemůžeme dovolit větší tréninkové zatížení našich hráčů. Všichni jsou amatéři, kteří mají své zaměstnání a trénují až po práci. V tomto ohledu jsou týmy nad námi napřed," vysvětluje Babák.

Přesto se Jičín dokáže držet i v utkáních s družstvy, jež je na podzim bodově předstihly. "Chceme i dál být nahoře a pokoušet se brát body silnějším," plánuje pro jarní část extraligy jičínský kouč, "dvakrát se nám to podařilo, škoda porážky ve výborném utkání s Duklou a hlavně s Lovosicemi, ve kterém jsme o šest gólů vedli a stejně jsme prohráli."Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze