Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Výbor volejbalového svazu odvolal předsedu Lébla, střídá ho Haník

Novým šéfem volejbalového svazu byl zvolen Zdeněk Haník | foto: FIVB.org

16 2010
Výbor Českého volejbalového svazu odvolal předsedu Antonína Lébla, který vedl svaz od roku 2005. Z 51 členů výboru, přítomných na dnešním zasedání v Praze, hlasovalo 32 pro Léblovo odvolání, 17 bylo proti a dva se zdrželi. Novým předsedou byl vzápětí zvolen bývalý kouč reprezentace Zdeněk Haník.

Při volbě nového předsedy Haník dostal 35 hlasů.

V nové jedenáctičlenné správní radě zůstali z jejího předchozího složení pouze Josef Beneš a Jan Hronek, novými místopředsedy jsou František Kopecký a Robert Urbánek.

Nespokojenci ve výboru ČVS Léblovi dlouhodobě vyčítali zejména
autoritativní rozhodování, obcházení nejvyšších orgánů svazu a neprůhledné nakládání se sponzorskými penězi.

Haník po svém zvolení řekl, že mezi jeho první kroky v nové funkci bude
patřit zajištění zdárného průběhu kvalifikace ME žen, která se v Karlových Varech bude hrát od pátku.

"Začneme rozkrývat finančnictví, do kterého nikdo neviděl. Hodlám se setkat s důležitými partnery a ubezpečit je, že není důvod, aby nebyla zachována kontinuita. A doufám, že tato fáze brzy skončí a začneme se věnovat v první řadě volejbalu," prohlásil nový předseda.

Na loňské volební konferenci Lébl porazil protikandidáta Františka
Kopeckého poměrem hlasů 27:25. K jeho těsnému znovuzvolení tehdy přispěl svým hlasem i Haník, rok nato však už označil nastalou situaci za
neudržitelnou.

Lébl vedl ČVS od roku 2005. Už dříve prohlásil, že byl loni zvolen na řádné čtyřleté období a jakákoli změna ve vedení svazu by byla násilnou akcí, která by mohla vážně ohrozit i české spolupořadatelství mužského ME 2011.

Podle výkladu svazové legislativní komise by byla jediným právně nenapadnutelným řešením mimořádná konference, kterou Lébl ještě před svým dnešním odvoláním navrhl uspořádat v květnu 2012.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze