Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Výběr světa udržel s Američany krok, rozdíl je stále jednobodový

Vijay Singh (vlevo) gratuluje Timovi Clarkovi k eaglu, díky kterému mezinárodní duo porazilo americkou dvojici Lucas Glover a Stewart Cink. | foto: ČTK

10 2009
Američané během druhého dne Presidents Cupu dlouho vedli takřka ve všech dvojicích, nakonec to však skončilo tak, že si oba týmy rozdělily po třech výhrách.

V pátek se hrál tzv. fourball, což je hra čtyřmi míči. Je založená na téměř stejných principech jako jamkovka, ale o jednotlivé jamky spolu soupeří dvojice golfistů. Každý hráč má ve hře svůj míček a na každé jamce se počítá výsledek lepšího golfisty z dvojice.

O tom, že rozdíl mezi oběma výběry bude i po druhém dnu jeden bod, rozhodla skvělý eagle na poslední jamce v podání Tima Clarka. Jihoafričan není žádným ranařem, ale v pátek dokázal zahrát dva perfektní švihy, díky kterým se dostal hned druhou ránou na green. Následným proměněným puttem rozhodl o nejtěsnějším vítězství mezinárodního výběru.

Tiger Woods, Steve Stricker

Na americké straně opět dominovala dvojice Tiger Woods a Steve Stricker. Geoff Ogilvy s Ángelem Cabrerou se během během celého dne nedostali do vedení a zápas byl ukončen na patnácté jamce s náskokem pěti vyhraných jamek pro USA.

Na straně Výběru světa překvapivě vévodil asijský tandem Ryo Ishikawa - Y.E. Yang. Nejmladší hráč na Presidents Cupu, devatenáctiletý Japonec Ishikawa, zvládl svou roli nad očekávání. Mězinárodní tým se dostal do vedení hned na první jamce a už jej neztratil. Už na dvojce vedl o dvě. Po šesté jamce to bylo o čtyři. Američané se snažili s výsledkem něco udělat, ale asijské duo jim povolilo pouze snížit na rozdíl dvou, aby následně vše vrátilo do vedení o čtyři jamky.

Y.E. Yang, Ryo Ishikawa

"Bylo to těžké zvítězit, ale hru s Y.E. jsem si užíval. Je to skvělý chlápek," řekl očividně nervózní teenager a poplácal svého kolegu po zádech.

Velmi napínavý souboj byl mezi dvojicemi Phil Mickelson - Justin Leonard a Retief Goosen - Adam Scott. Američané se hned od první jamky dostali do těsného vedení, které se ale na páté jamce otočilo ve prospěch Výběru světa. Pak přišla na řadu pověstná Mickelsonova krátká hra. Na šestce i sedmičce si přihrál na green tak skvěle, že mu míček skončil jen pár centimetrů od jamky. Díky tomu se Spojené státy opět dostaly do vedení, které už neztratily, naopak ke konci jej navýšily na rozdíl tří a hra byla ukončena po šestnácté jamce.

V sobotu jsou na programu stejně jako v úvodní den foursomové duely.

Dvojice pro sobotní foursome

Phil Mickelson, Sean O'Hair - Retief Goosen, Camilo Villegas
Jim Furyk, Justin Leonard - Ernie Els, Adam Scott
Stewart Cink, Hunter Mahan - Robert Allenby, Vijay Singh
Steve Stricker, Tiger Woods - Tim Clark, Mark Weir
Zach Johnson, Kenny Perry - Ryo Ishikawa, Y.E. Yang

Autor:


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze