Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vueltu vyhrál Španěl Heras

28 2003
Madrid - Španělský cyklista Roberto Heras si po třech letech zopakoval, jak chutná vítězství v legendární Vuelte. V nedělní poslední etapě kolem Madridu mu k tomu po vítězství v sobotní časovce stačilo dojet v hlavním pelotonu. Etapu vyhrál v závěrečném spurtu Alessandro Petacchi, který si na letošní Vueltě připsal již pátý triumf.

Poslední 145,8 kilometru dlouhá etapa, jež začínala i končila ve španělské metropoli, se jela v poklidné atmosféře. Na rovinaté trati se za slunečného počasí jen jezdci zřídka pokusili o menší úniky a do cíle dojel celý peloton pohromadě.

O jeden z trháků se pokusil také až do soboty vedoucí Španěl Isidro Nozal, kterému však jeho spíše symbolická snaha přinesla jen chvíle v centru záběrů televizních kamer.

Závěrečný spurt rozjeli nejlépe cyklisté stáje Fassa Bortolo, kteří vytvořili vynikající pozici pro hlavního spurtéra týmu Petacchiho.

Italův největší spurtérský konkurent Erik Zabel naopak na začátku spurtu zůstal zavřený ve skupině několika cyklistů. Kolem bariéry se sice po pravé straně dokázal prosmýknout na špici, na Petacchiho to však již nestačilo.

Heras svým vítězstvím přinesl do stáje US Postal již druhý triumf z velkého etapového závodu. Američan Lance Armstrong totiž v barvách stejného týmu letos již popáté triumfoval na Tour de France.

Hruška, jenž dnes stejně jako drtivá většina závodníků dojel v hlavním poli, obsadil v celkovém pořadí Vuelty 123. místo. Jeho největším individuálním úspěchem během třítýdenního závodu bylo třetí místo v první časovce.

Výsledky 
21. etapa (145.8 km):
1. Petacchi (It.) 3:51:19 hod., 2. Zabel (Něm.), 3. Rodriguez (USA), 4. Usov (Běl.), 5. Edo, 6. Perdiguero (oba Šp.), ...97. Hruška (ČR) všichni stejný čas.
Celkové pořadí: 1. Heras 69:31:52, 2. Nozal -28, 3. Valverde -2:25, 4. Galdeano -3:27, 5. Mancebo -4:47, 6. Beltran (všichni Šp.) -5:51, ...123. Hruška -3:19:33.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze