Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vtip? Kdepak, Moses se vrací

1 2003
Paříž - Edwin Moses bude znovu běhat. Slavný Američan, největší postava historie běhu na 400 metrů překážek, oznámil, že se vrátí k závodění. Bylo to v den jeho osmačtyřicátých narozenin. "Pokud se příští rok dostanu na americkou olympijskou kvalifikaci, bude to pro mě fantastické, vždyť už jsem starý muž," řekl Moses. "Co se týče olympijských her, uvidíme. Ale reálně nemohu věřit, že bych se tam dostal."

Moses vyhrál mistrovství světa v letech 1983 a 1987 a olympijské hry v letech 1976 a 1984. Olympiády v roce 1980 se nezúčastnil kvůli americkému bojkotu her v Moskvě. Kariéru ukončil třetím místem na olympijských hrách 1988. Bylo to rok potom, co skončila jeho nevídaná série 122 vítězných závodů v řadě.

Jeho světový rekord vydržel šestnáct let, než ho v roce 1992 překonal další Američan Kevin Young.

Moses už trénuje několik let, jeho prvním úkolem je zaběhnout čas 50,55 vteřiny pro účast na americké olympijské kvalifikaci v příštím roce. Pro start ve finále na mistrovství světa bylo třeba běžet o dvě vteřiny rychleji.

"Nebudu soutěžit se závodníky jako je mistr světa Sánchez nebo další mladíci, kterým bych mohl dělat tátu," řekl Moses. "Chci inspirovat ostatní, kteří chtějí dosáhnout svých životních cílů."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze