Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vstupenky na slalom mizí v předprodeji

20 2006
Praha - Zhruba 700 čtyřdenních permanentních vstupenek už prodali organizátoři mistrovství světa ve slalomu na divoké vodě, který od 2. do 6. srpna hostí umělý kanál v Praze-Tróji. Kapacita tribuny v areálu vzrostla o 300 míst na celkových 1825, zbývá tedy ještě něco přes tisíc vstupenek.

"Mile nás překvapilo, že je o šampionát takový zájem," uvedl kanoista Stanislav Ježek, který kromě role závodníka působí i v roli organizátora mistrovství.

Dvě třetiny z dosud prodaných vstupenek skončily v zahraničí, proto Ježek s úsměvem na tváři apeloval na české příznivce vodního slalomu: "Kdo lístky ještě nemá, ať si je rychle kouká koupit. Asi si tady u nás všichni myslí, že se na kanál dostanou zadarmo, ale to nedostanou."

V Tróji se na začátku srpna objeví slalomáři ze zhruba sedmdesáti zemí, šampionát bude letos jediným mistrovstvím světa v tuzemsku v olympijské disciplíně. Do Česka se mistrovství světa ve vodním slalomu vrátí po 39 letech.

"V zásadě pro nás domácí prostředí bude výhodou. Nebojím se, že bychom to doma podcenili, spíš mám obavy, abychom se dokázali odizolovat od vnějších vlivů jako jsou kamarádi, rodina nebo média," přemýšlel o vlivu známého prostředí kouč reprezentace Jiří Pultera.

Příští týden čeká vodáky první z vrcholů sezony, mistrovství Evropy ve francouzském Argentiéres. Na trati už čeští slalomáři nedávno krátce trénovali při cestování mezi závody Světového poháru.

"Není to kanál, na který jsou u nás všichni zvyklí, ale na to se určitě nemůžeme vymlouvat. Jsem optimista," uvedl reprezentační kouč Pultera.

Evropský šampionát se stejně jako pražský světový šampionát započítává do celkové klasifikace Světového poháru. Po jeho dosavadních třech dílech je v čele kajakářka Štěpánka Hilgertová a deblkanoe Marek Jiras, Tomáš Máder.

"Věřím, že nějaké medaile na mistrovství Evropy i světa budou," uvedl Pultera.

"Chceme vyrovnat sjezdaře," připomněl kanoista Stanislav Ježek deset medailí českých reprezentantů na mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě, které před týdnem hostily Karlovy Vary.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze