Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na šampionát do Ostravy míří krasobruslaři 36 zemí. A vstupenky mizí

Michal Březina ve volné jízdě na mistrovství Evropy v Bratislavě | foto: Reuters

13 2016
Organizátoři mistrovství Evropy v krasobruslení 2017 v Ostravě už mají k dispozici seznam přihlášených zemí. Mezinárodní bruslařská unie (ISU) po uzávěrce přihlášek potvrdila, že o start na šampionátu projevilo zájem 36 států starého kontinentu. Vstupenky na šampionát mizí, prodalo se už asi 53 procent aktuálně dostupné kapacity Ostravar Arény.

Evropský šampionát krasobruslařů se uskuteční od 25. do 29. ledna 2017 v Ostravar Aréně. Mistrovství starého kontinentu se do České republiky vrátí po 18 letech, naposledy hostila ME v roce 1999 Praha. Ostravský šampionát přinese čtyři soutěžní dny a v neděli ho zakončí exhibice.

„Seznam přihlášených zemí je opravdu rozsáhlý. Zájem o náš šampionát je vyšší než u předešlého mistrovství v Bratislavě, což nás opravdu těší,“ přiznává Stanislav Židek, prezident organizačního výboru ME v krasobruslení 2017. „Uvědomujeme si ale, že v obsazení soutěží ještě může dojít ke změnám, jelikož uzávěrka jmenovitých přihlášek je stanovena až na 2. leden 2017.“

Jmenovitá nominace českého týmu bude jasná po mistrovství čtyř zemí, které se uskuteční v Katowicích od 15. do 17. prosince. Čeští krasobruslaři mají v probíhající sezoně na kontě několik pozitivních výsledků: v seriálu ISU Junior Grand Prix stáli dvakrát na stupních pro nejlepší Anna Dušková, Martin Bidař - juniorští mistři světa v kategorii sportovních dvojic vyhráli soutěž Czech Skate v Ostravě a byli druzí v Drážďanech; 15letý Matyáš Bělohradský skončil třetí v Saransku; taneční pár Cortney Mansour, Michal Češka obsadil šestou pozici na nedávném Memoriálu Ondreje Nepely v Bratislavě. Z předních českých krasobruslařů zatím do sezony nevstoupil Michal Březina, který se připravuje v USA.

Velký zájem o vstupenky: prodáno je cca 53 procent vstupenek

O šampionát v Ostravě je velký zájem nejenom mezi krasobruslaři, ale také mezi fanoušky. Vstupenky postupně mizí v prodeji. Z aktuálně dostupné kapacity Ostravar Arény je momentálně prodaných cca 53 % vstupenek.

V prodeji jsou tzv. all event vstupenky (= vstupenky na celý program šampionátu) i denní vstupenky na šampionát. Vstupenky jsou k dispozici na pokladnách Ostravar Arény , v prodejní síti Ticketportal, resp. prostřednictvím internetových stránek (www.ticketportal.cz, resp. www.ostrava2017.eu/vstupenky).

All-Event Tickets se prodávají pouze v první kategorii, tedy na nejlepší místa v Ostravar Aréně, a jejich cena je 2 490 Kč. Ceny denních vstupenek na jednotlivé soutěžní dny se pohybují v závislosti na kategorii lístku od 200 do 590 Kč, na závěrečnou exhibici se pak ceny pohybují v rozpětí 300 - 900 Kč.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze