Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Všechny české lodě na MS v Praze postoupily

4 2006
Praha - Mistrovství světa ve vodním slalomu, která se koná v Praze, se vyvíjí pro českou reprezentaci podle ideálního scénáře. Všechny lodě v semifinále. "Jsem spokojená, protože výkon nebyl špatný, mám z toho celkem dobrý pocit," řekla po kvalifikaci kajakářka Štěpánka Hilgertová, která patří mezi velké adeptky na medaili.

Po čtvrtečním úspěchu kajakářů a deblkanoistů byly dnes na umělém kanálu v pražské Troji stoprocentně úspěšné také všechny posádky kanoistů i kajakářek.

Velká adeptka na cenný kov Štěpánka Hilgertová byla navíc v kvalifikaci druhá, ze třetí pozice postoupil kanoista Jan Mašek.

Kanoistům vládl olympijský vítěz z Francie Tony Estanguet před Slovákem Michalem Martikánem, obhájce zlaté medaile Robin Bell z Austrálie byl čtvrtý.

Mezi kajakářkami byla nejrychlejší Slovenka Jan Dukátová, na třetí pozici se dostala po kvalifikaci Rakušanka Violetta Oblingerová-Petersová.

Stanislav Ježek byl dnes sedmý, Tomáš Indruch čtrnáctý, Irena Pavelková devatenáctá a Marie Řihošková dvaadvacátá. Obhájkyně titulu a olympijská vítězka Elena Kaliská ze Slovenska skončila osmá.

Hilgertová má ozdobu v barvách vlajky

P r a  h a (ČTK) - I ozdobná gumička do vlasů v barvách trikolóry má pomoci kajakářce Štěpánce Hilgertové v boji o medaili na mistrovství světa vodních slalomářů na kanálu v Praze-Troji.

Dvojnásobná olympijská vítězka dnes skončila druhá v kvalifikaci a potvrdila, že na domácí trati bude patřit mezi velkou adeptku na stupně vítězů.

"Helma patří sponzorům, tam vlaječku mít nemůžu. Takže jsem chtěla dát najevo, že reprezentuji, proto jsem si asi před týdnem koupila gumičku v barvách naší vlajky," vysvětlovala po dnešní kvalifikaci Hilgertová
novinářům.

Poprvé v kariéře, ve svých osmatřiceti letech, závodí na velké soutěži doma. Poprvé viděla u domácího kanálu tolik diváků.

"Na to, že to bylan kvalifikace a je všední den, tolik diváků opravdu nepamatuji," glosovala přítomnosti asi tisícovky fanoušků. "Ale jsem profík a už jsem závodů jela tolik, že ta nervozita a pocity jsou podobné na jiném mistrovství světa," prohlásila.

Startovní i cílový prostor je veřejně přístupný. "Snad budou všichni rozumní," věřila Hilgertová, že jí diváci dopřejí klid mezi závody. "Ale mám se kam schovat," ujistila s úsměvem.

Kvalifikace se trochu bála a za ideální považovala umístění do desítky. "Takže druhé místo beru. Jsem spokojená, i když vím ještě o pár věcech, na které si musím dávat pozor," prohlásila dvojnásobná olympijská vítězka.

Dnešní boje nepovažuje za důležité, kvalifikace nenaznačuje prý nic. "Slovenky jezdí dobře a Kaliská rozhodně není ze hry," zmínila olympijskou vítězku, které se nedařilo. "Určitě jsem favoritka, ale ne víc, než při závodě jinde," dodala.

Hilgertová se kvalifikace trochu bála, měla z ní respekt, neboť prvně v kariéře jela velký závod před domácím publikem. Za ideální považovala umístění do desítky. "Takže ta dvojka k tomu patří," usmívala se.

Nebyla to prý dokonalá jízda. "Mám ještě pár věcí, na které si musím dávat pozor, ale bylo to lepší, než jsem čekala," dodala dvojnásobná olympijská vítězka.

Mezi vodáky se traduje, že vyhrávat kvalifikaci se nevyplácí, a toho se drží i Mašek. "Třetí místo je ideální. Nechtěl jsem vyhrát. Takhle pojedu na konci, prohlídnu si soupeře," plánoval. I on na své jízdě našel chyby. "Ani nevím, jestli jsem si vůbec někdy řekl, že to byla dokonalá jízda. Ale dneska se docela dařilo," hodnotil.

I mezi ženami se dnes odvážně vydaly na trať členky rozvojového programu mezinárodní federace ICF. První kolo sice dokončily všechny, ale v druhém vyplavaly po karambolu tři - Argentinka Diana Hurmanová, Anya Suppermpoolová z Thajska a nečekaně také Běloruska Ismailovová. Minimálně
jednu padesátisekundovou penalizaci za neprojetí branky dostalo čtrnáct kajakářek.

Výsledky - kvalifikace:
C1 muži:
1. Estanguet (Fr.) 214,18 (2 trestné sekundy), 2. Martikán (SR) 214,89 (0), 3. Mašek 215,46 (0), ...7. Ježek 220,81 (0), 14. Indruch (všichni ČR) 225,20 (4).
K1 ženy: 1. Dukátová (SR) 228,81 (0), 2. Hilgertová (ČR) 230,42 (0), 3. Oblingerová-Petersová (Rak.) 236,67 (0), ...19. Pavelková 249,45 (4), 22. Řihošková (obě ČR) 251,01 (0).

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze