Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skromné kulisy v Novém Městě. Chci ze dna zpět na výsluní, říká Bauer

Lukáš Bauer (vpředu) na trati štafety v Novém Městě na Moravě | foto: Petr Lemberk, MAFRA

25 2016
Tři měsíce čekali čeští fanoušci na to, aby mohli znovu vidět Lukáše Bauera ve stopě s nejlepšími lyžaři světa. V Novém Městě se jim to konečně poštěstilo, ale... moc jich sem nedorazilo. „Upřímně, doufal jsem, že přijde víc diváků,“ přiznal Bauer.

Bylo to zajímavé srovnání. Zatímco loni zde na biatlonový Světový pohár přišlo za tři dny 100 tisíc diváků, ten letošní běžecký měl co dělat, aby překročil 10 tisíc. Vstupné přitom bylo netradičně zdarma. Běžecký Světový pohár vypadal jako chudý příbuzný.

Fotogalerie

Fanoušci možná zůstali doma a dívali se na biatlon z italské Anterselvy. Vždyť i Česká televize mu v programu dala přednost.

Možná se na malém počtu diváků podepsalo též prohlášení vracející se legendy Bauera, že o žádné skvělé umístění bojovat nebude.

A když i dlouholetá česká ženská jednička Eva Vrabcová-Nývltová přicestuje na Vysočinu jen coby divačka se svou bílou chundelatou fenkou Bellou, fanoušky to také nepřitáhne.

„Zvažovali jsme, že bych startovala, ale nakonec jsme si řekli, že to neuspěcháme,“ líčila 29letá lyžařka. Má za sebou soustředění na Kanárských ostrovech a do poháru by se ráda vrátila za tři týdny ve Falunu.

Jsem nejrychlejší gaučák

To 38letý harcovník Bauer na Vysočině závodil, ale po téměř tříměsíčním výpadku byla jeho forma ukrytá hodně hluboko.

„Spíš je nulová. Ale pro mě byla prestiž startovat tu,“ říkal v sobotu po dojezdu. Odhadoval, že skončí v poslední desítce, ovšem až tak špatné to nebylo. Z Čechů nestačil jedině na Martina Jakše, byl třiačtyřicátý. „Přitom jsem trénoval jen týden. Takže jsem teď nejrychlejší gaučák,“ vtipkoval.

Sám ví, že na správnou formu musí počkat. „Pokud tohle bylo tím nejhorším, co jsem schopný předvést, tak už se těším na příští závod,“ sdělil v sobotu.

Hned v nedělní štafetě to lepší bylo. Sice se pomaleji rozjížděl, ale ve druhém a třetím kole mu lyže hezky odsýpaly. „I přes to trápení se mi celkem dařilo. Ale rád jsem předal štafetu dál.“

Příští neděli má kvůli objemovému tréninku v plánu slavnou Marcialongu.

„Chci se ze dna dostat zpátky na výsluní,“ vyhlašuje.

Jeho mise byla zatím jen zahájena.Najdete na iDNES.czmobilní verze