Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vonka v Brně přece jen pojede

1 2006
Brno - Ve čtvrtek vše nasvědčovalo tomu, že nedělní závod mistrovství světa cestovních vozů na brněnském Masarykově okruhu bude bez české účasti. Jenže pátek situaci změnil. Na startu bude český jezdec Jan Vonka. Pojede v soukromé německé stáji Wichers. Vonkovi se přece jen podařilo sehnat potřebné peníze na pokrytí pojištění auta. Usedne do vozu BMR 320 a absolvuje premiéru v seriálu cestovních vozů.

I když má Vonka značné zkušenosti s vozy BMW z českého mistrovství, v Brně jej čeká úplně jiné auto než jeho model M3. Ze závodů do vrchu má sice zažitý dynamický styl jízdy, ale nyní jej čeká velká neznámá. Okruhový speciál bude poznávat v průběhu sobotních tréninků.

"Nevím, jak zapadnu do startovního pole. I když jsem se s podobným stylem jízdy seznámil při závodech v USA," uvedl Jan Vonka. "Bude to něco úplně jiného než "em trojka". Ale věřím, že si zvyknu rychle."

Jezdec, který má zkušenosti ze závodů MS vozů GT, kde startuje v Porsche 996, neplánuje útok na špičku startovního pole.

"Pochopitelně nepočítám s tím, že budu jezdit někde vpředu. Budu mít spíše problém splnit ostrý kvalifikační limit do závodu. Ovšem i na konci startovního pole chtějí jezdci prokázat svou dravost. Nerad bych si po případné havárii zadělal na ekonomické problémy. Každá havárie je totiž drahá," prohlásil Vonka.

V sobotu jsou v Brně na programu dva volné tréninky. O postavení na startu rozhodně půlhodinová kvalifikace, která začíná v 15.00 hodin. Mistrovství světa
cestovních vozů se jede na dva krátké sprinterské závody po deseti kolech, což obnáší 54 kilometry. První závod startuje v neděli v 15.15 a druhý v 16.25 hodin.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze