Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Volný den Tour řešil přestupy. I příští rok budu v Liquigasu, ujistil Kreuziger

TOP VÝSLEDEK. Roman Kreuziger dojel v 8. etapě Tour de France na čtvrtém místě. | foto: Profimedia.cz

22 2010
Pau (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Neopovažujte se vyjednávat o novém týmu! Do 1. srpna je zakázáno podepsat prodloužení smlouvy, do 1. září se nesmí měnit týmový dres, stojí v reglementu cyklistické unie UCI. Jenže o volném dnu Tour de France se přestupové linky žhaví nejvíce. Co se upeklo v Pau?

Tour je barometr tržní hodnoty. Loni byla cena Bradleyho Wigginse po povedeném závodě vyšší v cíli Tour než na jejím startu, celkově skončil čtvrtý. Letos jeho cena klesá, je na 21. místě.

Cyklistický trh je v pohybu, nabídky se valí dokonce v průběhu etap. V roce 2001 po sjezdu z Col d´Aubisque přijel Théo Boss, tehdejší týmový šéf Rabobanku, k Bradleymu McGee, stáhl okénko svého vozu a na Australana vypálil: Budeš v příští sezoně volný?

To hlavní ale probíhá v hotelech, skryto před indiskrétními pohledy.

Contadorův kontrakt v Astaně končí na konci roku. Contador k Riisovi? psal sportovní deník L´Equipe. "RadioShack?" ptal se zase manažer týmu Johan Bryuneel. "Nemyslím si, že je to možné."

Jenže Armstrong, Contadorův rival, po Tour končí, tak proč by její současný lídr nemohl znovu jezdit pod ředitelem, který ho dovedl ke všem čtyřem triumfům v Grand Tour?

Španělský El Pistolero je drahý, s ročním platem 4,5 milionu eur není moc týmů, které by ho dokázaly zaplatit. Vyjma jeho současného zaměstnavatele. Navíc Astana verze 2010 Contadorovi vyhovuje - je oddaná jen svému lídrovi, což loni po boku Armstronga nezažil.

"Ale je na bráchovi (manažer Fran), aby rozhodl o mé budoucnosti," říkal Contador.

Schleckové odcházejí do nového lucemburského týmu, který bude platit mezinárodní finanční skupina specializující se na nábytek. Schleckům má dát 8 milionů eur, na papíře ale (snad) v duchu regulí ještě není ani čárka.

Lucemburští bratři mají i záložní variantu - v případě nerealizace projektu by oba přešli do Shacku k Bryuneelovi. "Všichni kvalitní cyklisté mě zajímají," přiznal manažer.

A Roman Kreuziger? "S nikým jsem žádné kontakty neměl," tvrdil o volném dnu v Pau. Kazašská Astana, belgická Omega, spekulovalo se ještě před startem Tour.

Belgický novinář z listu Gazette van Antverpen po etapě s cílem v Revelu hlásil: "Manažer týmu Vacansoleil mi prozradil, že chce jednoho borce z první desítky? Koho? ptal jsem se. To nejde, ani národnost nemůžu prozradit, to by bylo hned jasné."

Vacansoleil sice nemá ProTour licenci, ale zato peníze a ambice postupu. Mohl by se dostat na místo baskického Euskatelu, který má o licenci přijít.

Že by tím objevem byl Kreuziger? V tu dobu ještě v TOP10 byl, teď je jedenáctý. "Na příští rok mám smlouvu s Liquigasem, opce je platná už od 1. května, pojedu dál v zeleném dresu. Určitě!"

A jaká bude jeho cena po Tour de France?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze