Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Volno? Kapitánka zlínských házenkářek skáče z jedné sezony do druhé

Střílí zlínská házenkářka Kristýna Salčáková | foto: Dalibor Glück, MAFRA

22 2010
Díky za každé volné ráno. Parafrázi na název známého českého filmu simůže po probuzení říkat kapitánka zlínských házenkářek Kristýna Salčáková. Ani po skončení interligové sezony, v níž přivedla tým k záchraně ve "federální" soutěži, si totiž dvaadvacetiletá opora nemůže odpočinout.

Zatímco si její spoluhráčky užívaly prvního volna, Salčáková pomáhala výraznou měrou české reprezentaci v kvalifikaci mistrovství Evropy ke dvěma výhrám nad Ázerbájdžánem. Na konci května ji pak čekají reprezentační zápasy s Maďarskem a ve Švédsku. A o měsíc později vyrazí s výběrem českých vysokoškolaček do Maďarska na Akademické hry.

"A pak už bude začínat příprava na novou sezonu, takže volna bude zase málo. Teď mám ale i čas k regeneraci," vypráví rodačka z Uherského Hradiště, která do Zlína zamířila loni z mistrovské Olomouce.

Zlínské házenkářky se i po konci mistrovských bojů třikrát týdně schází. K nepopulárnímu posilování se však přidávají i doplňkové sporty jako basketbal či volejbal.

Aby navíc hráčky úplně nevypadly ze zápasového tempa, plánuje trenér Dušan Poloz sehrát přípravné duely s Porubou. "Pro reprezentantky, které máme v týmu, bude nešikovná desetidenní květnová pauza. Během ní budou buď trénovat individuálně, nebo se jim budu věnovat já," poznamenal Poloz.

Jediný skutečný volný týden využila Kristýna Salčáková i s několika spoluhráčkami k cestě za někdejší zlínskou parťačkou Lenkou Kysučanovou, která patří mezi opory Mét. A návštěva špičkového francouzského klubu ji zaujala.

"Zajímalo mě, jak to v zahraničním klubu chodí, takže jsem se byla podívat i na tréninky. Pro každého házenkáře je zajímavé působit v zahraničí. Ale já nad tím budu přemýšlet až po škole," říká dálková studentka třetího ročníku oboru učitelství pro 1. stupeň základních škol na Univerzitě Palackého v Olomouci.

"Baví mě to. V únoru jsem v rámci praxe dva týdny učila třetí třídu v Kunovicích. Bylo to zajímavé," usmívá se.Najdete na iDNES.czmobilní verze