Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Volfíci mají loď vítězů olympiády. Snad nás ta změna nakopne, doufají

Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, vodní slalom | foto: MF DNES

19 2010
Nejdřív to vypadalo, že místo kanoe koupili ponorku. Pořád jsme jezdili pod vodou, povídali. Teď už si vodní slalomáři Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem na výbavu zvykli. O víkendu s novým plavidlem zahájí sezonu.

V Čunovu na Slovensku je čekají dva nominační závody, následující víkend další dva "doma" na Trnávce. Výsledky určí složení reprezentace.

Prvním vrcholem sezony "Volfíků" bude mistrovství Evropy v Bratislavě, v září pak světový šampionát ve Slovinsku.

"Přes zimu jsme toho najezdili hodně, zvlášť soustředění na olympijském kanálu v Aténách bylo super," pochvaloval si zadák Štěpánek.

Už tam stříbrná posádka z Pekingu testovala novou loď, tu stejnou používají slovenští suveréni divoké vody - trojnásobní olympijští šampioni, bratři Hochshornerové.

Ke změně se česká dvojka odhodlala po deseti letech závodění na typu firmy Galasport. Za novou loď dali přes padesát tisíc.

"Tahle je klidnější," hodnotil Štěpánek. Na loď si ale musel zvykat. "Pro mě jako zadáka to bylo těžší v tom, že jsem musel dávat víc síly do záběru. Do té bývalé stačilo ťuknout, tahle potřebuje pomoc."

"Ale moc jsme se těšili na změnu. Minulý rok jsme byli v útlumu, tak snad nás to nakopne," dodal Volf.

Snad z pověrčivosti neměnili barvu, modrá nosila úspěchy, na modré vyjedou i do této sezony. Ke úpravám ale muselo dojít v proporcích kanoe.

Bratři Hochschornerovi mají totiž jiné postavy. "Háček je lehčí a zadák větší než Ondra," povídal Volf.

"Proto jsme ji museli upravit, aby se nejelo pod vodou," popisoval Štěpánek. "Zvedli jsme asi o dva centimetry příď. Nejdřív jsme měli pocit, že na nás někdo leje kýble vody, ale pak jsme mrkli na video a bylo to jen o pocitu. Byl to správný krok."

v praze se v roce 2013 uskuteční ms

Všechno nejlepší k narozeninám, sto let české kanoistiky se bude slavit s gratulanty z celého světa. V polovině září 2013 se v Praze Tróji uskuteční světový šampionát ve vodním slalomu.

"Mistrovství světa se do Prahy vrací po sedmi letech," připomněl Daniel Stach z organizačního výboru. "Je to výjimka, že jsme dostali znovu pořadatelství v tak krátké době. Bereme to jako ocenění od mezinárodní federace."

Přidělení pořadatelství šampionátu na kanál, kde Volf se Štěpánkem nejčastěji trénují, je pro české jedničky novým impulsem. "Určitě bychom si chtěli zazávodit," ujišťuje Štěpánek.

"Plánovali jsme vydržet jen do olympiády v Londýně 2012," prozradil Volf. "Že se ale pojede doma, klidně si to o rok protáhneme."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze