Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalový Final Four Challenge Cupu má Perugia, rozhodly kluby

Dukla Liberec - Doetinchem: domácí čelí smeči Marcelise - Domácí volejbalisté Dukly Liberec čelí smeči Marcelise z Doetinchemu. | foto: Ota Bartovský, Jakub Bartoška,  MF DNES

6 2010
Složitý rébus, kde se odehraje závěrečný boj o medaile v Challenge Cupu volejbalistů, si vyřešily zúčastněné kluby samy. Final Four třetího nejvýznamnějšího evropského poháru bude 26. a 27. března v italské Perugii.

Mezi elitu se probila přes francouzský Poitiers také liberecká Dukla, která se v semifinále střetne s chorvatskou Mladostí Záhřeb, druhou dvojici tvoří domácí tým a německý SCC Berlín.

"Kvůli vysokým finančním podmínkám evropské volejbalové federace CEV se nikdo o pořadatelství nepřihlásil," konstatoval Pavel Šimoníček, ředitel VK Dukla.

Pořadatel Final Four platí veškeré náklady včetně letenek i odměny pro evropské funkcionáře a k tomu musí ještě navíc federaci při podání žádosti uhradit dvacet tisíc euro.

"My jsme projevili zájem pořádat u nás v Liberci atraktivní Final Four, ale zároveň jsme oznámili, že těch dvacet tisíc nejsme schopni zaplatit. A úplně stejně se zachovaly Perugia i Berlín," přiblížil Šimoníček.

CEV zareagovala tak, že v tom případě se bude pokračovat dál systémem doma – venku a za každý zápas inkasuje od každého klubu tři tisíce euro, tedy celkem 12 tisíc (semifinále + finále nebo o 3. místo).

"Toho jsme se zhrozili, s ostatními náklady bychom pak platili asi pětadvacet tisíc," řekl Šimoníček. "Proto jsem ještě ve čtvrtek v noci zorganizoval s ostatními manažery telefonickou konferenci a domluvili jsme se, že jeden z nás tedy Final Four uspořádá a všichni se složíme na ten poplatek stejným dílem pěti tisíci."

Kluby se nakonec dohodly, že vrchol Challenge Cupu uvidí Perugia. "Má dobré diváky, napálí ceny, a ti jí to pořadatelství zaplatí," uvedl liberecký ředitel Dlouho to vypadalo, že Final Four přivítá Liberec. Severočeši však nemohli zajistit, aby zápasy běžely přímým přenosem v televizi. Česká televize už má totiž na tento termín nasmlouvané MS v krasobruslení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze