Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbaloví mistři z Kladna jsou na dně. Pokud sestoupí, klubu hrozí zánik

Kladenští volejbalisté během letní přípravy. | foto: Memoriál ing. Vladimíra Spirita

30 2010
Před půl rokem vyhráli titul a přezdívali si zlatí hoši. Dnes jsou v extraligové tabulce volejbalisté Kladna poslední a klidně by si mohli říkat funebráci. Jejich klub je blízko klinické smrti. Alespoň té výsledkové. Finance prý zatím má.

"Ale pokud bychom sestoupili, zabalím to a volejbal tu nejspíš skončí," přiznává šéf kladenského volejbalu Jindřich Licek.

"Po zisku titulu jsme věděli, že tak kvalitní tým neudržíme pohromadě.
Navíc nebyly peníze, tak jsme se rozhodli, že opory prodáme a postavíme nový tým, který bude stát na loňských náhradnících," vysvětluje hned v úvodu Licek.

"Bohužel, jak se zdá, tihle kluci na to zatím nemají," dodává. To dokazují i výsledky týmu. Dvě vítězství v jedenácti zápasech letošní sezony – rovná se poslední místo.

Na play-off ztrácí obhájce titulu devět bodů. A popravdě, ani na něj nemyslí. Spíše se chce vyhnout sestupu do první ligy. "Věděl jsem, že budeme mít problémy, ale že to bude až tak zlé, to jsem si nemyslel," říká Licek.

Reálně tak začíná přemýšlet o možném sestupu. "Pokud bychom skutečně šli o soutěž níž, nevěřím, že by tu volejbal zůstal. Já bych to zabalil a bojím se, že by tu nezůstaly ani peníze. Asi bychom rychle dopsali krátkou historii kladenského volejbalu," tuší Licek.

Ještě tvrdší přiznání však přichází vzápětí, když se ptám, co pro záchranu klub udělá s hráčským kádrem. "Vůbec nic. Nejsou na to peníze. Musíme se prát s tím, co máme k dispozici," přiznává Licek.

Přitom na své hráče často nadává. "Klukům řeknu před zápasem pokyny, ale oni si stejně dělají, co chtějí. To mi prostě hlava nebere. Nechápu to," zlobí se Licek.

Trpělivost však zatím neztrácí. "Ale občas k tomu nemám daleko. Uvidíme, jak na tom budu psychicky a jak to půjde s financemi. Něco nám teď přislíbilo město. Máme skromný tým, takže peníze zatím stačí."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze