Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalové derby z Hané otevřelo extraligu. Vládly mu hráčky Olomouce

VE STŘEHU. Olomoucké volejbalistky Martina Viestová (vlevo) a Julia Ferulík-Jesina | foto: Stanislav Heloňa

22 2010
Hned úvodní kolo volejbalové extraligy žen nabídlo derby olomoucké Univerzity s farmou vysokoškolaček ze Šternberka. Až na úvod první sady šlo o jasnou záležitost domácího výběru, který po celou dobu určoval tempo utkání. K hladkému vítězství 3:0 stačilo volejbalistkám pouze 67 minut.

Mladé hráčky Sokola na začátku získaly vedení 14:11, v dalším průběhu se přesto dokázal prosadit favorit, který ze sebe setřásl počáteční nervozitu.

"Náš výkon se s přibývajícím časem zlepšoval. Na začátku byly hráčky v křeči a nedařilo se jim na servisu ani na bloku," uznal počáteční potíže olomoucký trenér Jiří Teplý, podle něhož některé volejbalistky nastoupily s menšími zdravotními problémy. "Až se dáme dohromady, tak ukážeme, že tento celek může hrát o medaile," poznamenal Teplý.

Od druhé sady byla převaha vysokoškolaček patrná téměř ve všech herních činnostech., Především poslední dějství bylo zcela v režii domácího výběru.

"Postupně nám začal odcházet příjem a díky tomu měla Olomouc velkou převahu," uznal kouč Šternberka Adrian Ferulík, který přes porážku nebyl zklamaný z výkonu svého týmu.

"Máme opravdu velmi mladý celek, který v tomto duelu především sbíral zkušenosti. Soupeři, se kterými máme šanci bodovat, nás teprve čekají."

Nepovedený vstup do sezony absolvoval tým přerovské Prechezy. V domácí hale nestačil na Ostravu, s níž prohrál 1:3. Hanačky po ztrátě prvního setu sice dokázaly vyrovnat, v dalších dvou sadách však byla úspěšnější Ostrava.

"V zápase se projevila skutečnost, že jsme prakticky poprvé nastoupili v kompletní sestavě," poznamenal kouč Přerova Vladimír Sirvoň. "V celém zápase jsme udělali velký počet nevynucených chyb. Hráčky se navíc nevyrovnaly s tlakem domácího prostředí před vysokou návštěvou," konstatoval přerovský trenér.







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze