Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalové derby slibuje obrovskou bitvu i zaplněné hlediště

České Budejovice (v červeném) - Ostrava

14 2009
Zaplněná hala. Špičkový volejbal a navíc o čelo extraligy. To bude dnešní souboj volejbalistů VK Opava a DHL Ostrava ve 21. kole extraligy, v němž se utká třetí a druhý tým nejvyšší domácí soutěže. "Snad přijde opravdu hodně fanoušků. Mají se nač těšit," přejí si a slibují trenéři celků z kraje, opavský Martin Demar a ostravský Jaroslav Tomáš.

V čem je největší síla vašeho soupeře?
M. Demar:

Ostrava momentálně hraje nejlepší volejbal v celé extralize. Smetla Kladno, vyhrála v Českých Budějovicích. Má výborný servis a obranu na síti i v poli.

J. Tomáš:
V nahrávači Pavolu Chudíkovi, který hraje rychlou hru, přičemž hlavní údernou silou je Jakub Rybníček.

Kdo je podle vás nejnebezpečnějším hráčem soupeře?
M. Demar:
Ostravští mají celý tým výborně složený, těžko mohu vyzdvihnout jednoho hráče. Kubala výborně diriguje obranu na síti, Motys tvrdí útok, libero Václavík pochytá spoustu míčů v poli a je jistý na přihrávce. Nechci nikoho vyzdvihovat.

J. Tomáš:
Jakub Rybníček. Ten hraje opravdu rychle, je velmi nebezpečný. To je velká opora opavského mančaftu. Na něm stojí celá hra.

Kterého hráče z týmu soupeře byste si vybral do svého mužstva?
M. Demar:
Tak to je těžké. Líbí se mi Motys, Václavík, své si odehraje Správka, každým rokemje vyspělejší nahrávač Zaťko. Jen bych nechtěl Beana (přezdívka Přemysla Kubaly), ten by mě svrhl z trenérského postu, když už v Ostravě dělá asistenta (smích).

J. Tomáš:
Žádné jméno neřeknu. Mám v Ostravě kádr, s kterým jsem spokojený.

Kde je slabina vašeho protivníka?
M. Demar:
Každý tým má slabinu. Ostrava jich ale nemá moc. Jestli chceme v sobotu uspět, tak musíme podat jeden ze svých nejlepších výkonů.

J. Tomáš
:
Mají velmi dobrý tým, o čemž svědčí to, že jsou třetí, kousek od nás. O jejich slabinách vím, ale nechci je nijak rozebírat. My se hlavně budeme snažit dát dobrý servis.

Co bude sobotní střetnutí rozhodovat?
M. Demar:
Jak se říká, momentální forma. Tu má dobrou Ostrava, ale i my. Důležité bude i štěstí a vůle po vítězství, kterou určitě budou mít obě družstva.

J. Tomáš:
Na silné stránky soupeře jsme se připravovali celý týden. Skoro pokaždé naše vzájemné zápasy rozhodne to, kdo se trefí do servisu. My v poslední době podáváme dobře, a tak doufám, že nám to i tentokrát vyjde. A důležitá bude obrana, kterou máme dobře propracovanou.

Tipnete si výsledek?
M. Demar:
Tak to ne. Budu šťastný, pokud vyhrajeme. Ostrava nám to ale určitě pustí, protože druhé místo si už udrží a my bychom posílili naději na třetí příčku. Ale vážně, nerad bych, aby se opakovala naše prohra 0:3 z prvního zápasu.

J. Tomáš:
Jedeme do Opavy vyhrát.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze