Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalová reprezentace je před bojem o světový šampionát téměř kompletní

Kouč českých volejbalistů Zdeněk Haník má před kvalifikací MS pohromadě prakticky kompletní tým. Jaroslav Ožana,

15 2009
Čeští volejbalisté jsou v plné přípravě na kvalifikační skupinu o postup na mistrovství světa a po včerejším úvodním zápase přátelské série s Čínou (výhra 3:0) má trenér Zdeněk Haník k dispozici téměř kompletní kádr.

Prvním poznatkem je, že ani výborná sezona ve Friedrichshafenu nepomůže k jistému místu nahrávači Lukáši Ticháčkovi, který se bude pravidelně střídat s Ondřejem Boulou. "Mám dva dobré nahrávače, to jsem si vždycky přál. Podle toho mám postavenou strategii, Ticháček je technicky čistší, Boula zase rvavější. Budeme je vybírat podle soupeře a situace," prohlásil Haník.

Český tým se během uplynulých dvou týdnů postupně dával dohromady a čekal na doplnění. Až teď je Haník konečně spokojený. "Přijel i Ticháček, tím je kádr v podstatě uzavřený, v pátek dorazí ještě Rybníček, naopak odjeli zranění Novotný a Pláteník. Uvidíme, co k nim řeknou lékaři," popsal Haník.

Jinak je ale v soudech opatrný. "Je brzy hodnotit, co tomu chybí, to poznáme ve stresových situacích. V prvním zápase s Čínou to celkem šlo," dodal.

Jasno má i v herním stylu, který od svých svěřenců vyžaduje. "Musíme využít své zbraně, a jednou z nich je dobré podání. V kvalifikaci bude hodně mužstev podobných Číně a musíme je udržet dál od sítě. Jakmile s nimi začneme hrát a kombinovat, rozeberou nás pod sítí a nestíháme. Proto je dobrý servis nezbytný," řekl Haník, který prý byl ze zápasu nakonec dobře naladěný.

Vedle toho čekají reprezentanty tradiční aklimatizační potíže. "Občas vázne souhra, je tam hodně co zlepšovat. S některými hráči se pořád ještě hledáme, ale snad se to poddá. Zatím to nemá cenu rozebírat, natož veřejně," přiznal po zápase Boula. Jinak jsou prý hráči spokojení.

"Atmosféra v týmu je příjemná, pracovní, pozitivní. Sešla se dobrá parta kluků, to je nejdůležitější pro další práci," uzavřel nahrávač
francouzského Poitieres.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze