Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hlavně nekrachnout jako Kladno, přeje si volejbalová Příbram

Příbramští volejbalisté oslavují úspěšnou akci. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

7 2015
Ekonomické problémy, kvůli nimž na konci minulého týdne odešli z Příbrami čtyři volejbalisté, nebudou mít vliv na dohrání letošní sezony. Ta příští je nejistá.

Až v sobotu přijede do Příbrami k extraligovému utkání vedoucí Liberec, dá se očekávat skvělá kulisa a velký zájem fanoušků. Volejbal má ve městě tradici a řada lidí si ho oblíbila. Jenže nyní zůstávají v nejistotě, zda svou oblíbenou kratochvíli budou mít v nabídce zábavy i v příští sezoně. Příbram svírá finanční krize a podle informací MF DNES vůbec není jisté, zda se podaří zajistit rozpočet na příští sezonu.

„Finance se stále hledají. Letošní sezonu určitě dohrajeme. Co bude dál, to se uvidí. My určitě máme velký zájem pokračovat v extralize dál,“ řekl Miroslav Peterka, manažer populárních Kocourů, jak si volejbalisté Příbrami říkají.

Ještě v živé paměti je případ nedalekého Kladna, které před pár lety opustilo z ekonomických důvodů extraligu, dokonce jen rok po zisku titulu. Do nejvyšší soutěže se tým dodnes nevrátil a působí pouze v amatérské první lize. „Na případ Kladno si samozřejmě pamatuju, my tak dopadnout nechceme,“ zopakoval Peterka.

Celkově sportu v Příbrami nenahrává ani zpráva z místní radnice, jejíž nové vedení hodlá investovat do sportovních klubů menší částky. „Částka je menší, ale měla by být dostatečná, aby všechny oddíly dokázaly udržet svou činnost,“ řekl na tiskové konferenci příbramský místostarosta Václav Švenda.

„Nová sportovní komise přichystá pravidla pro rozdělování peněz. V rámci rozpočtu jsme řešili jen celkovou částku. Kolik půjde konkrétním klubům, to se teprve rozhodne,“ doplnil Švenda.

Tým se každopádně k nastalé situaci postavil příkladně, minulý týden sedm statečných plus hrající kouč Dvořák zvítězili v Ústí nad Labem. „Přestupní termín skončil, takže ligu dokončíme v tomto složení, trenéra beru i jako hráče. Kádr jsme doplnili o mladíky a popereme se o play-off,“ slibuje Peterka.Najdete na iDNES.czmobilní verze