Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalová Ostrava ztratila sponzora a mění nahrávače. Přesto míří do Evropy

Juraj Zaťko, Ostrava | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

1 2010
S novou nahrávačskou dvojicí Zdeněk Haník – Jiří Chochlík zřejmě půjdou do příští sezony volejbalisté DHL Ostrava. Haníka už klub získal z Příbrami místo slovenského reprezentanta Juraje Zaťka.

Nahrávač Juraj Zaťko opouští ostravský tým po čtyřech letech. Míří do německého mistrovského Friedrichshafenu, kde bude dvojkou za českým reprezentantem Lukášem Ticháčkem.

"Zaťko měl u nás ještě opci, ale smlouva mu skončila. Dostaneme za něho odstupné," řekl ostravský manažer Tomáš Zedník. "Bude to pro něho krok vpřed, protože Friedrichshafen hraje Ligu mistrů."

Haník, syn nového předsedy volejbalového svazu, podepsal s Ostravou dvouletou smlouvu. "Na příchodu Chochlíka jsme předběžně dohodnuti s Brnem i s hráčem," uvedl Tomáš Zedník.

Chochlík je devatenáctiletý juniorský reprezentant, který už odehrál i několik zápasů v extralize. "Měl by podepsat pětiletou smlouvu," dodal Zedník.

Změny v DHL Ostrava

Odchody: nahrávač Juraj Zaťko do Friedrichshafenu
Příchody: nahrávač Zdeněk Haník z Příbrami a trenér Zdeněk Šmejkal z Kladna

Kromě Zaťka by ještě mohl odejít blokař Martin Klapal, leč vedení klubu s ním jedná o nové smlouvě. Tu už prodloužil libero Jan Václavík. Ostatní hráči mají platné kontrakty.

Do Ostravy se nevrátí smečař Aleš Správka, který na jaře působil v Kataru. "Tamější klub ho od nás vykoupil, je tak volný hráč," uvedl Tomáš Zedník.

Správka pravděpodobně zamíří do Havířova. "Rádi bychom ještě získali smečaře," řekl manažer klubu. "Jednáme s Ryanem Burrowem, který naposledy působil v Turecku."

Američan Burrow má za manželku Češku a s Ostravou získal mistrovský titul v roce 2006. Mužstvo pod novým trenérem Zdeňkem Šmejkalem začne přípravu v polovině července.

Mužstvo jde do Evropy I přes ekonomické problémy se Ostravští coby vítězové Českého poháru přihlásili do Poháru Evropské volejbalové konfederace CEV. "Představitelé kraje a města nám slíbili, že nám na reprezentaci v pohárové Evropě přispějí," uvedl Zedník.

Potvrdil, že DHL po sedmi letech přestává klub podporovat, takže má zmizet i z názvu. "Jednáme se třemi možnými generálními sponzory," podotkl Tomáš Zedník. "Nic z toho ale nemusí vyjít, takže nechci prozradit, o jaké firmy se jedná."

DHL v minulosti zajišťovalo ekonomický chod klubu z 30 procent. Přitom úsporný rozpočet v minulé sezoně dosáhl sedmi milionů korun. Jak bude vysoký ten pro příští sezonu, nechce Tomáš Zedník odhadovat. "Jisté je, že šedesát sedmdesát procent máme pokrytých. Díky podpoře DHL a práci Milana Wágnera jsme něco ušetřili, takže máme rezervu z minulých let," uvedl Zedník.

Právě Milan Wágner by se mohl vrátit do správní rady klubu, v níž se stal novým předsedou Pavel Žůrek. Dalším novým členem by měl být Vavřinec Pečinka, který rozjel Školní sportovní klub Beskydy. "Díky němu bychom měli mít lepší návaznost na mládež," upozornil Tomáš Zedník.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze