Prostějovské volejbalistky uspěly i v Olomouci a jsou výhru od titulu

Radost prostějovských volejbalistek. | foto: ČTK

25 2018
Prostějovské volejbalistky mají blízko k desátému titulu v domácí soutěži za sebou. Na palubovce Olomouce vyhrály 3:1, v sérii vedou dva nula na zápasy a od extraligového triumfu je dělí jediné vítězství. Rozhodnout můžou v sobotu v domácím prostředí. Bronz získaly hráčky Ostravy, které venku zdolaly KP Brno 3:2, sérii ovládly 2:0.

V olomoucké hale začaly hráčky Prostějova lépe, ale po chybách nezvládly koncovku prvního setu. Povzbuzené domácí volejbalistky hrály s nadšením a vedly ve druhém setu 15:10, jenže náskok neudržely a o druhou sadu přišly.

Hostující tým měl údernou sílu v Němce Lauře Emontsové a Slovence Nině Herelové a zbylé dva sety ovládl víceméně jasně. Jen na začátku čtvrtého Prostějov prohrával 4:7, ale rychle otočil na 10:7 a jistě zápas dovedl k výhře. Mečbol využil Prostějov po podání Emontsové, se sedmnácti body nejlepší hráčky utkání.

Prostějovské favoritky, které v tomto ročníku nejvyšší domácí soutěže ještě ani jednou neprohrály, vyhrály první finále stejným poměrem 3:1.

Výsledky play off volejbalové extraligy žen

FINÁLE - 2. ZÁPAS
Olomouc - Prostějov 1:3 (22, -21, -16, -17)
Rozhodčí:
Z. Grabovský, Velinov. Čas: 102 min. Stav série 0:2.
Sestavy a body: Olomouc: Kubínová 3, Košická 16, Čutuková 8, Orvošová 12, Michalíková 9, Strušková 12, libero Sainová - Napolitano 2, Dedíková 1, Sajdová 4, Dudová 1. Trenér: Teplý.
Prostějov: Weissová 1, Emontsová 17, Trnková 3, Horká 14, Kossányiová 13, Herelová 16, libero Kovářová - Nová 1. Trenér: Čada.

O 3. MÍSTO - 2. ZÁPAS
KP Brno - Ostrava 2:3 (-15, 19, -17, 21, -15)
Nejvíce bodů:
Peneová 21, Vyklická 12, Pištěláková 11 - Kojdová 18, Diatková 13, Nachmilnerová, Zemanová a Valková po 10. Konečný stav série: 0:2.