Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisty Ostravy stále dohánějí staré resty

Budějovický volejbalista Jan Kuliha (v černém) smečuje proti trojbloku Ostravy. | foto: Petr Lundák, MF DNES

13 2016
Dosud nemají zpátky účetnictví klubu. Městu museli vrátit dotace ve výši 980 000 korun... Spory, které minulý rok rozklížily volejbalisty Ostravy, pořád doznívají. Soudy přitom daly za pravdu původním šéfům klubu.

Ostravští i přes přetrvávající potíže věří, že se jim podaří klub stabilizovat a probít se po dvou letech do play-off extraligy. Tu začnou v sobotu, kdy doma v hale Sarezy v Moravské Ostravě od 17.00 hostí Příbram.

„Do sezony jdeme se zajištěným rozpočtem, ale stále čelíme problémům spojeným s působením minulé správní rady,“ řekl současný šéf klubu Pavel Žurek.

„Klub jsme zpět převzali letos v březnu, ale účetnictví pořád nemáme, i když jsme o ně žádali klasickou právní cestou,“ uvedl jednatel klubu Tomáš Dvořák. „Nevíme, co na nás ještě vypadne, ale závazky za minulou sezonu, o nichž jsme věděli, jsme dodrželi. Nyní se snažíme vše platit v daných termínech, abychom získali zpět kredit, který jsme měli.“

Proč museli Ostravští vracet dotace města? „Kvůli machinacím pana Capa, část peněz byla i z loterií,“ řekl ostravský manažer Tomáš Zedník. Stručně řečeno, nepravomocný šéf klubu Ivan Cap peníze použil v rozporu s pravidly stanovenými městem. Cap s MF DNES nekomunikuje od května, kdy se v našem deníku k celé situaci vyjádřil.

„Naše spolupráce s volejbalovým klubem je dlouhodobá,“ řekl náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek. „Zažili jsme nejlepší časy i drobnější poklesy formy i způsobu fungování klubu, ale doufám, že vše je už vyřešeno a v pořádku.“

Žurek podotkl, že se klub dál brání chybám minulého vedení. „Ale je to běh na dlouhou dobu,“ tvrdí. „Nemá cenu se k tomu vracet. Před námi je nová sezona, nové výzvy. Doufám, že obměna kádru, realizačního týmu i vedení bude úspěšná.“

Z mužstva odešlo osm hráčů. Nahradili je nahrávači Mateusz Biernat z polské Nisy a Lukáš Vašina z juniorky, smečaři David Janků z Karlovarska, Petr Šulista z Příbrami a Radek Šoltys ze Staré Lubovně, blokař Ondřej Lach ze ŠSK Beskydy a libero Matěj Lex z kadetů. „Hlavní je, že se vrátili trenér Zdeněk Šmejkal a Jan Václavík, který je jeho asistentem, že dodrželi slovo,“ shodli se Tomášové Dvořák a Zedník.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze