Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hru volejbalových šampionek z Olomouce bude nově řídit Němka Weissová

Oslava prostějovských volejbalistek | foto:  Michal Šula, MAFRA

18 2014
Nejasnou situaci na postu nahrávačky rychle vyřešily volejbalistky Prostějova. Pavla Vincourová se netají přáním odejít do Itálie, proto vedení klubu angažovalo Němku Kathleen Weissovou. Opora národního týmu svůj celek v posledních třech letech přivedla dvakrát ke stříbrné medaili na mistrovství Evropy.

„Její schopnosti tvořit hru jsou obdivuhodné. Má obrovský přehled, umí vytvořit ideální prostor pro úspěšné zakončení svých spoluhráček,“ říká trenér Prostějova Miroslav Čada. „Vzhledem k menší postavě není až tak dobrá na bloku, její přednosti jsou ale jinde. Navíc si dlouhodobě drží vysokou výkonnost,“ dodal Čada.

Weissová působila v rodném Schwerinu, kde s jednou přestávkou strávila třináct let. Kromě toho hrála nejvyšší soutěže v Nizozemsku, Itálii a Ázerbájdžánu. Poslední sezonu strávila v klubu Foppapedretti Bergamo. „Na svém kontě má čtyři mistrovské tituly a řadu úspěchů s národním týmem. Třeba vítězství v Evropské lize v loňském roce. Na to, že má třicet let, toho stihla opravdu hodně,“ poznamenal prostějovský kouč.

Stejně jako další účastnice světového mistrovství se nová posila k družstvu připojí až v polovině října. Složitou situaci s nahrávačkami během přípravného období v klubu vyřešili dočasnou spoluprací s bývalou prostějovskou hráčkou Lucií Růžičkovou.

„Momentálně máme k dispozici na tomto postu pouze Michaelu Zatloukalovou a nechtěli jsme ji přetížit. Napadlo nás oslovit Lucku Růžičkovou, protože teď nikde nepůsobí a naše nabídka se teoreticky mohla vejít do jejího časového programu. Dopadlo to dobře,“ komentoval dočasný návrat volejbalistky Čada.

„Jde o účast na dvou našich trénincích týdně a absolvování přípravného turnaje v Karpaczi. Tahle výpomoc je přitom omezená připojením Kathleen Weissové k našemu týmu,“ dodal trenér.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze