Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Slovensky, směle, odvážně. Brněnské volejbalistky čeká nová éra

Ilustrační snímek | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

20 2016
Z extraligových medailí, které byly ještě před pár lety v Králově Poli samozřejmostí, se stal nedohledatelný poklad. Volejbalistky KP Brno, jež poslední dvě sezony uvízly už ve čtvrtfinále, proto chtějí razit novou cestu. Smělou, odvážnější, profesionálnější. A slovenskou.

Brněnský tým v týdnu posílila 21letá nahrávačka Barbora Koseková. Novým generálním manažerem a zároveň trenérem, který vystřídal Itala Bruna Napolitana, je Marek Rojko.

„Poslední sezony jsme měli smělé plány, které se ne vždy naplnily, což bylo bolestné,“ říká klubový prezident Richard Wiesner. „Chtěli jsme s tím něco udělat.“

V Králově Poli chtějí navýšit pětimilionový rozpočet až na dvojnásobek a tým víc zprofesionalizovat. Vždyť v posledním ročníku tvořily kádr především studentky.

„Bylo to tak, že na palubovce byla jedna až dvě zkušené hráčky a zbytek mladá děvčata. Teď bychom ten poměr rádi obrátili,“ líčí manažer Rojko, který zároveň vede i slovenskou ženskou reprezentaci. „Chceme vrátit Brno do pozice, abychom sem lákali české hráčky,“ dodává trenér.

Kromě Slovenky Kosekové královopolský klub přilákal smečařku Lucii Poláškovou z Přerova, v Brně se povedlo udržet i jednu z nejlépe útočících hráček extraligy Vendulu Měrkovou. „Pokud chceme v Česku uspět, musíme mít dlouhodobou koncepci. Vytváří se nám nová silná konkurence a bez peněz se to neobejde,“ ví Wiesner.

Královo Pole se také chce více zaměřit na práci s mladými volejbalistkami, přivádět talentované hráčky a sjednotit jejich přípravu. Nejvíc však budou vidět výsledky extraligového A-týmu. „V příští sezoně chceme skončit do třetího místa,“ vytyčí Wiesner, jenž doufá, že se Brňanky budou obstojně prezentovat i v evropských pohárech.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze