Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalistky chtějí v Brně udělat další krok k účasti ve Final Four

České volejbalistky Helena Havelková (vpravo) a Markéta Chlumská řeší situaci. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

30 2014
V Kalmaty si vedly výborně - ze tří zápasů získaly devět bodů. Teď se české volejbalistky předvedou v Brně, kde je čeká druhý turnaj světové Grand Prix skupiny 3. Cíl je jasný. Postup do Final Four. Hrát se bude od pátku do neděle a soupeřkami českého týmu budou postupně Alžírsko, Mexiko a Kazachstán.

Za úspěchem svěřenkyně italského trenéra Carla Parisiho slibně vykročily, protože v minulém týdnu vyhrály bez porážky úvodní turnaj v kazašském Almaty. V zápasech s Chorvatskem, Austrálií a domácí reprezentací ztratily pouze dva sety.

V průběžném pořadí po součtu zápasů v obou skupinách zůstaly české reprezentantky z osmi celků jediné s plným počtem devíti bodů. K postupu do Final Four, který se uskuteční 16. a 17. srpna v bulharském Samokovu, jim chybí krůček.

"Jsem moc spokojený nejen s devíti body, ale i s hrou týmu. Přitom první turnaj byl náročný. Kazachstán hraje trochu jiný volejbal, než na který jsme zvyklí," uvedl na  tiskové konferenci v Brně kouč Parisi. "Nemusím zdůrazňovat, že náš cíl je postoupit do Final Four. Nyní možná narazíme na papírově slabší soupeřky. Hodně bude záležet na přístupu hráček, vyžaduji po nich maximální koncentraci, nemůžeme si dovolit žádné podcenění," řekl kouč.

Kvalitu českých volejbalistek v Grand Prix potvrzuje kromě průběžného prvního místa také individuální hodnocení úspěšnosti jednotlivých hráček. Do šestice nejlepších se dostaly hned tři: Anetě Havlíčkové patří 2. místo, Tereze Vanžurové čtvrté a Heleně Havelkové šesté.

"Pro mě je ale toto hodnocení na druhé koleji. Za mnohem důležitější považuji, že máme opět vyvážený tým. Vrátila se na libero zkušená Chlumská, po uzdravení a dlouhé přestávce začala hrát dobře Havelková. V posledních zápasech se stále zlepšuje na nahrávce Smutná, na bloku se prosazuje mladá Trnková," vyjmenoval Parisi.

S výjimkou Kazachstánu nemají Češky se zbývajícími dvěma soupeři mnoho zkušeností. "S Alžírskem jsme hrály třikrát v přípravě ještě pod vedením kouče Šillera. Proti Mexiku jsem nikdy nehrála. Ale věřím, že bude mít trenér Parisi dostatek poznatků z vystoupení soupeřek na turnaji Grand Prix v minulém týdnu. Stále se učíme," poznamenala kapitánka Havelková.

V pátek český tým nastoupí proti Alžírsku v 19:00, v sobotu utkání ČR - Mexiko začne v 16:00 a v neděli domácí tým vyzve Kazachstán od 17:30. Všechny zápasy z brněnské haly Vodova bude živě vysílat ČT sport.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze