Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sbalit kouče z ciziny? Zkusíme to, smějí se Hermannová s Bonnerovou

Plážové volejbalistky Martina Bonnerová (vlevo) a Barbora Hermannová v akci | foto: FIVBČTK

29 2014
Beachvolejbalistky Barbora Hermannová s Martinou Bonnerovou v pondělí přímo z Opavy vyrazily do rakouského Klagenfurtu. Tam je čeká další turnaj Světové série.

Ač byly Bonnerová s Hermannovou na opavském Superpoháru nasazené jedničky, skončily čtvrté. „Moc nás to mrzí, ale soupeřky byly lepší,“ prohlásila Barbora Hermannová, která je z Ostravy.

Česká dvojice ztroskotala na zahraničních hráčkách, v semifinále podlehla 0:2 Abbaszadeové a Ferreirové hrajících za Ázerbájdžán a v duelu o bronz Nizozemkám Bloemové a Wesslinkové 1:2.

„Přitom ázerbájdžánskou dvojici jsme v prvním vzájemném utkání na turnaji porazili,“ povzdechla si Hermannová. „V semifinále nám to oplatily. Už věděly, jak na nás.“

A následně neuspěly ani s Nizozemkami. „Přitom se s nimi známe ze světovky, kde jsme proti sobě hrály pětkrát a pětkrát jsme je porazily. Teď nám to vrátily. Škoda že zrovna tady u nás.“

Fotogalerie

Hermannová s Bonnerovou, které jsou české dvojky, si tuto sezonu pochvalují. „Vždycky to může být lepší, ale důležité je, že oproti loňsku jsme častěji v hlavní soutěži Světové série,“ řekla Barbora.

Přitom probít se kvalifikací je pořádně těžké. „Hrát na každém turnaji kvalifikaci je úmorné,“ potvrzuje Hermannová. „Bohužel na to, abychom byly přímo v hlavní soutěži, máme málo bodů, chybí nám jich takových sedm set. Potřebovaly bychom tak čtyřikrát po sobě hodně bodovat, skončit do devátého místa.“

To se jim letos povedlo třikrát. Na turnajích open byly v Mexiku deváté a v Anapě páté. „Nejvíc si ale ceníme deváté příčky v Gstaadu, protože to bylo na Grand Slamu,“ dodala Barbora Hermannová. Tam také získaly nejvíce bodů, po 180.

Beachvolejbalistky se shodují, že by jim nejvíce pomohl trenér, který by s nimi po turnajích jezdil a připravoval jim taktiku.

Na něho zatím nemají peníze. „Navíc zahraniční trenéři, kteří by asi byli nejlepší, jsou moc drazí, ale snažíme se dělat vše pro to, abychom si nějakého našli,“ řekla Hermannová.

Příkladem jim jsou české jedničky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková, které připravuje rakouský kouč Simon Nausch. „Vždy je dobré mít zázemí, abyste se nemuseli starat na turnajích o nahrávání zápasů, abyste si sami nemuseli připravovat taktiku,“ shrnula Hermannová výhody trenéra.

Nausch od českých jedniček je navíc snoubencem Slukové. Takže nebylo by nejlepší nějakého kouče také sbalit?

Barbora Hermannová se směje. „No někde ho musíme sbalit, ale zatím se nám to nějak nedaří, rozhodíme sítě. Rozhodně musíme na trenérovi zapracovat.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze