Volejbalisté zvládli také třetí duel s Tuniskem. Získali hladkou výhru 3:0

Boj na síti? Český reprezentant Jiří Popelka (v modrém) stínuje australského nahrávače Matthewa Younga | foto:  Radek Cihla, MAFRA

10 2010
Čeští volejbalisté porazili i do třetice v přípravě na nadcházející mistrovství světa Tunisko. V Odolene Vodě zvítězili nad africkým účastníkem zářijového turnaje hladce 3:0 (16, 19, 17).

Trenéři Jan Svoboda a Milan Hadrava by po zápase měli zúžit výběr ze současných čtrnácti hráčů na finální dvanáctku pro šampionát v Itálii, který začne 25. září.

Volejbalisté poprvé vyhráli nad Tuniskem v Odolene Vodě ve středu 3:2 a ve čtvrtek zvítězili v Benátkách nad Jizerou hladce 3:0.

I v třetím utkání český výběr svého soupeře převyšoval. V první setu domácí dominovali ve všech činnostech.

Do komplikací se Češi dostali ve druhé sadě, ve které prohrávali o čtyři body, ale pak Tunisko zatlačili servisem a pestrým útokem a set neztratili. V poslední sadě už nenechali nic náhodě a jistě zápas uzavřeli.

Trenéři by měli oznámit konečnou nominaci na mistrovství světa. Finální dvanáctku čekají tři přípravné zápasy příští týden ve Svitavách a v Chocni s Kanadou. Do dějiště šampionátu Češi odletí 22. září a o tři dny později je čeká první zápas proti Francii.