Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Domácí turnaj má potvrdit, že volejbalisté Zlína jdou správnou cestou

Zlínští volejbalisté slaví úspěšnou akci. | foto: MAFRA

18 2014
Pohrávali si s myšlenkou šestičlenného turnaje, nakonec se ale bude hrát 13. ročník volejbalového Zlín Cupu opět ve čtyřech týmech. „Kvantitu jsme vyměnili za kvalitu,“ pronesl sportovní manažer a trenér pořádajícího klubu Roman Macek.

Obsazení a sled zápasů je přitom naprosto totožný jako před rokem. Zlín vstoupí do turnaje pátečním střetnutím s Ostravou, po nich se utkají rakouský Amstetten s Odolenou Vodou. Další čtyři duely jsou na programu v sobotu.

„Chtěli jsme původně pozvat celky ze Slovenska, jenže tam začínají soutěže o měsíc dříve než u nás,“ připomněl Macek, že česká extraliga startuje až 16. října.

Pro Zlín je domácí podnik jedním z vrcholů přípravy, předchozí dva turnaje v Ostravě a v Prešově však byly pro Macka možná ještě důležitější. Spokojený byl totiž nejen s druhými místy.

Po odchodu smečařů Kostolániho s Adamem Bartošem do zahraničí chtěl zjistit, zda bude mužstvo třeba posílit. Kombinace čerstvého reprezentanta Vašíčka na postu hlavního přihrávajícího smečaře a dvojice Uchytil, Kobolka se mu však osvědčila.

„Jsem přesvědčen, že touhle cestou můžeme jít. Proč honit někoho z venku, když máme dva odchovance s potenciálem být výbornými extraligovými hráči? Navíc když jsou oba bývalí juniorští reprezentanti,“ zmínil Macek. Řešení přitom přináší obhájcům extraligového bronzu klady i zápory. „Ztrácíme tím výšku, ale na druhou stranu možná přichází větší šikovnost.“

Po Zlín Cupu čekají volejbalisty Fatry už jen dvě akce - Memoriál Karla Lázničky v brněnských Šlapanicích a turnaj v Odoleně Vodě, kde se střetne se třemi extraligovými konkurenty.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze