Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté Zlína hledají smečaře v zahraničí

Zlínští volejbalisté se radují po povedené akci. | foto: Zdeněk NěmecMAFRA

5 2016
Se čtrnácti hráči se sešli extraligoví volejbalisté Fatry Zlín k úvodnímu tréninku letní přípravy, nikdo na antukovém hřišti u přehrady nescházel. Kompletní ale ještě nebyli. „Pořád nemáme obsazenou pozici prvního smečaře,“ připomněl kouč Zlína Roman Macek přestup reprezentanta Vašíčka do druhé francouzské ligy.

Zlín v mezipřípravném období už otestoval hráče z Bosny a Hercegoviny. „Ale nebylo to, co jsme chtěli,“ podotkl Macek. Klub se po smečaři primárně poohlíží mezi zahraničními hráči. „Máme v jednání řadu věcí. Naší strategií je trpělivost. Mohli bychom přestup udělat okamžitě. Už to ale nebude trvat dlouho a nového smečaře představíme.“

Zlínští volejbalisté se totiž budou muset první tři měsíce obejít bez dalšího smečaře - Matěj Uchytil dostal od klubu svolení k výměnnému studijnímu pobytu v Německu. „Přípravu absolvuje celou, ale k dispozici bude až po Novém roce,“ informoval Macek.

Pohyb v kádru nebyl nijak výrazný. Podle očekávání skončil blokař Mlčuch, z Ostravy se ale vrátil Čechmánek. Úplným nováčkem je pouze talentovaný 20letý smečař Dominik Čech z Opavy, šanci dostanou také mladíci z vlastní líhně. Mužský volejbal si vyzkouší kadetští reprezentanti Varous se Šulcem.

Itinerář zlínské přípravy bude prakticky totožný jako loni a začne turnaji na antuce. Volejbalisté znovu vynechal tradiční Dřevěnice a poprvé se ukážou se dvěma týmy v Lulči u Vyškova. Pokračovat budou v Chlumci nad Cidlinou, Bojkovicích a Bučovicích, aby po týdnu volna přešli do haly.

Domácí Zlín Cup přitom naplánovali na pátek a sobotu 17. a 18. září. Počet účastníků však ještě není jasný. Skromnější varianta počítá se čtyřmi celky, bohatší se šesti mužstvy.

Extraligovou sezonu zahájí Zlín 15. října na Kladně, svým divákům se poprvé ukáže o týden později v utkání s mistrovským Libercem.

A protože na jaře neprošel do semifinále, po dvou letech klub vynechá evropské poháry. „Zvykli jsme si na ně. Letos vydechneme a znovu na ně zaútočíme,“ slíbil Macek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze