Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté z Brazílie? Jako kočky, říká Beneš

30 2006
Brno - Poprvé dorazili na brněnský turnaj brazilští plážoví volejbalisté. A hned jej vyhráli. "Jsou to prostě elastické kočky, jako ve fotbale," tvrdí Josef Beneš, který se svým bratrem podlehl brazilské dvojici v semifinále turnaje Orco Challenger, který skončil nedělními boji o medaile.

Právě o Brazilcích jste před začátkem prohlásil, že hrají volejbal z jiné planety. Myslíte si to i nyní?
Myslel jsem to samozřejmě v nadsázce, ale Brazilci byli opravdu nejlepší. Jsou po celý rok zvyklí hrát a trénovat v písku, to se musí projevit. Beach je po fotbale u nich druhý nejpopulárnější sport a má stejnou filozofii ladného pohybu.

Z titulu své funkce místopředsedy svazu plážového volejbalu jste měl na turnaji také organizační povinnosti. Stíhal jste je?
Bylo to složité hrát a něco organizovat. Pracoval tady ale tým lidí, kteří to zvládli výborně, já jsem se mohl s bráchou soustředit na hru. To bylo pro mě hodně důležité.

Jak hodnotíte celý turnaj?
Velmi pozitivně. Ještě nikdy se nesešla v Česku taková konkurence. Před devíti lety v Karlových Varech se ukázalo pár dvojic, které pak něco ve světě znamenaly. Nyní je jich tady více. Brazilci mají smůlu, že u nich je moc skvělých dvojic.

Má tedy Česko na to, aby v nejbližší budoucnosti pořádalo turnaj Světové série?
Myslím si, že jsme si udělali tímto challengerem dobré jméno. Světová federace má zájem, aby se u nás Světová série hrála. Je potřeba ale mít dvě základní věci. Rozpočet 12 milionů korun a pak nemáme v současné době areál, kde by se mohl turnaj nejvyšší kategorie pořádat.

Vy jste s bratrem hráli poprvé v kariéře podobný turnaj. S umístěním musíte být spokojeni, že?
To bez debat. Chtěli jsme postoupit co nejdál a to se nám povedlo. Dostat se mezi čtyři bylo pro nás úspěchem, v boji o třetí místo nám už chyběly síly. Prostě netrénujeme tak jako ostatní profíci.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze