Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zápletka! Volejbalisté Ústí nad Labem se musejí spasit v zápase roku

Volejbalisté Ústí nad Labem | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

17 2014
Zdálo se, že i přes vlnu porážek bezpečně proplují za vysněnou záchranou, nakonec však bude pro ústecké volejbalisty závěr extraligy ještě pořádně perným dobrodružstvím. Asi rozhodne jejich příští zápas s posledním Starým Městem.

Už v sobotu čeká ústecké volejbalisty doma zápas roku: předposlední tým vyzve poslední Staré Město, které se docvaklo jen na dva body! Ústí jich má devět, konkurent sedm díky výhře 3:1 nad Odolenou Vodou.

"Utkání se Starým Městem je velmi důležité, ale neříkám, že úplně klíčové. Nechci dělat stres. Do konce jsou ještě čtyři kola a stát se může cokoli," zachovává kamennou tvář ústecký trenér René Dvořák. "Bude to souboj se soupeřem na naší úrovni."

Ústí však už dva měsíce řetězí porážky, ta sobotní domácí s Příbramí 0:3 (-17, -21, -19, Kraus 14, Bartůněk 9 - Bezděka 18, Burt 10, Moník 9) byla už osmá za sebou a celkově patnáctá. Proti Starému Městu by se šikl vítězný doping.

Po zápase roku Ústí hraje v Českých Budějovicích, doma s Havířovem a v Benátkách. Staroměstský finiš? Doma ČZU Praha, venku České Budějovice, doma Zlín.

"Jasně, naše porážky jsou ubíjející, jdou jedna za druhou. Nicméně do letošní sezony jsme vstupovali s tím, že asi vyhrávat nebudeme. Že se musíme soustředit na určité zápasy o záchranu. Pro nás je důležité, abychom nešli do baráže," velí trenér Dvořák. "Věděli jsme, že můžeme udělat pár bodů s těžšími soupeři, ale udělali jsme jich míň, než bychom asi měli."

Ústí nedávno o jeden obralo mistra Ostravu a Zlín, naposledy však na Příbram nestačilo. "Byli jsme horší v poli a na servisu," tvrdil univerzál Daniel Hykš.

I Dvořák vyčítal: "Nebyli jsme schopni dostat Příbram podáním. Hrála na risk, který jí vycházel. My měli podstatně horší obranu, snad jen jeden blok na set je málo.“

Ústecký volejbal procitá z klinické smrti, nově zformované poloprofesionální mužstvo se ale mezi českou elitou teprve otrkává.

"Chybí nám v mančaftu nějaká zkušenost, hráči zkušení prostě nejsou. Mají málo odehraných zápasů v extralize, někteří vůbec nic," vysvětluje Dvořák, že porážky nejsou až takovým překvapením. "My se dostáváme do koncovek, mnohdy hrajeme vyrovnané partie. A jindy zase na pár bodů zkolabujeme, což nás stojí vyhrané sety, popřípadě body."

V sobotu by se kolaps mohl vymstít.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze