Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté se setkali po deseti letech

7 2003
Opava - Jsou jako mušketýři po deseti letech. Jmenují se Martin Demar, Peter Goga, Miroslav Kvapil a Michal Palinek. Bývalí volejbaloví reprezentanti se sešli v Opavě. "Jsem rád, že jsem ty starší kluky opět potkal," řekl blokař Martin Demar. Všichni čtyři spolu před víc než deseti lety hrávali nejen v národním mužstvu, ale také v bývalé Rudé hvězdě Praha, policejním klubu, kam si přišli odkroutit základní vojenskou službu.

Společně vybojovali několik titulů. Teď, "na stará kolena", pomáhají extraligovému nováčkovi Ostroji Opava.

Zatímco Demarovi a Kvapilovi je 34 let, Goga a Palinek jsou ještě o tři roky starší. "Je nám sice o trochu víc, ale na výkonu to znát není," upozornil Demar, který se do nejvyšší domácí soutěže vrátil po deseti letech ve Francii a Švýcarsku.

Kvapil hraje extraligu po čtyřech letech, Palinek po necelých třech a Goga po dvou.

Čtveřice výborných hráčů obnovuje spolupráci. Goga nahrává, Kvapil a Demar blokují a Palinek jako libero brání. "Přece jen deset let je dlouhá doba, odvykli jsme si na sebe," řekl Palinek, byť s Kvapilem a Gogou byli v Opavě i v minulé, prvoligové sezoně.

Jak přišli do Opavy
Martin Demar.
Deset let hrál ve Francii a Švýcarsku.

Peter Goga. Prošel kluby v Německu a Rakousku. Před Opavou byl ve Zlíně.

Miroslav Kvapil. Hrál evropské poháry s Odolenou Vodou, než přišel do tehdy ještě prvoligové Opavy.

Michal Palinek. Působil v Odoleně Vodě a Bratislavě. V Opavě je druhým rokem.
Stále si spolu mají co povídat. "Když jdeme na pivo, přijde řeč často na naše společné účinkování v Rudé hvězdě," přiznal Martin Demar. "Nejprve se bavíme o volejbale a až potom o ženských."

Opavský manažer Lubomír Rabinský říká, že dát dohromady bývalé spoluhráče nebyl záměr. "Hledali jsme volejbalisty, kteří by se do týmu hodili typově. Byla to náhoda, ale příjemná," podotkl Rabinský. "I jejich zásluhou je v kabině výborné klima."

Do bývalé úspěšné party patří i smečař Petr Galis. Také se po letech vrátil do extraligy, jenže posílil Kladno. "Už se na něj těšíme, jak se v sobotu potkáme u sítě. Vychutnáme si ho," mne si ruce Michal Palinek.

Těšit se může i na souboj s Českými Budějovicemi. Ty vede Zdeněk Pommer, který úspěšnou čtveřici v Rudé hvězdě trénoval.

A jaký mají mušketýři po svém shledání v extralize cíl? "Chceme být v soutěži lepší než Matyci," prohlásil Miroslav Kvapil.

Připomněl tak mužstvo MFF Praha, přes které se Opava mezi elitu dostala. Pražané v minulé sezoně nevyhráli ani jedno extraligové utkání. "Takže cíl jsme už splnili," usmál se Kvapil po výhře v prvním kole nad Příbramí 3:1.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze