Volejbalisté Příbrami zaplatili za chyby

20 2004
Příbram - Eso Anděla ještě vykřesalo příbramským volejbalistům naději na zvrat, ale ostravský trenér Peter Kalný si vybral oddechový čas, po němž už jeho svěřenci dotáhli zápas do vítězného konce. Volejbalisté Příbrami v utkání 13. kola extraligy podlehli soupeři ze Slezska 1:3.

"O výsledku rozhodly výkony středových hráčů. Byl to vyrovnaný zápas, který se zlomil až v koncovce čtvrtého setu, kdy jsme neudělali chybu," oddychl si ostravský kouč Peter Kalný.

Ostrava snadno získala úvodní set, ve kterém domácí zaostávali v útoku i v obraně. Ve druhé sadě se karta obrátila. Příbramské vrátil do hry výborný servis Anděla s Boulou a především kvalitní blok.

Po celý set si udržovali čtyř až pětibodový náskok, který se smrskl až v koncovce.

"Duel se lámal na začátku třetího setu, kdy jsme neudělali tři bodovky a navíc zkazili tři servisy, což se těžko otáčí," litoval domácí trenér Jiří Vojík zaspání svých sveřenců v úvodu třetího dějství, v němž dominovali hosté.

V tom posledním se na palubovce rozhořela tuhá bitva. Příbram vedla až do stavu 16:15, jenže závěr nezvládla.
„Udělali jsme víc chyb než soupeř, čímž jsme mu zápas hodně usnadnili,“ uznal Vojík.

Rozhodčí: Antušák, Pavelek. Čas: 97 minut. Diváků: 500. Sety: 19:25, 25:23, 17:25, 21:25.
Příbram: Rosenbaum, Čížek, Sychra, Anděl, Boula, Havrlík, libero Pícha - Šimeček, Landa, Pomr.
Ostrava: Cerha, Goga, Zedník, Jedlička, Konečný, Burka, libero Správka - Ledvoň, Zvolánek, Štika.