Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté Ostravy bojují o špičku tabulky, Havířovští usilují o play-off

Ostrava - Kladno: ostravský Marek Mikula vybírá smeč. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

28 2010
S Libercem budou hrát venku a s Kladnem doma. Takový mají volejbalisté DHL Ostrava los se svými soupeři z čela extraligy ve třetí třetině soutěže.

Slavia Havířov, která bojuje o uhájení osmého místa zaručujícího play-off, se se svými největšími protivníky střetne doma, se sedmými Benátkami na Jizerou i s devátým Ústím nad Labem.

O tom, s kterými soupeři celky budou v závěrečné třetině základní části hrát doma a s kým venku, rozhodlo umístění v předchozím průběhu soutěže. "Ten systém není nejšťastnější," upozornil havířovský trenér Ivan Pelikán.

"Je to jakýsi kompromis, protože ideální a spravedlivější by bylo hrát základní část soutěže na čtyři čtvrtiny." Pelikán sice uznal, že deváté Ústí má jeho Slavia doma, ale hned dodal: "S dalšími celky, co jsou pod námi, s Brnem a Prahou, hrajeme venku." Pokud by se Havířovští udrželi na osmé příčce, byl by to podle jejich trenéra super výsledek.

To Ostravští pomýšlejí na nejvyšší místa. "Pro nás je důležité uhájit postavení mezi nejlepšími čtyřmi celky, a pro to máme dobrou výchozí pozici," uvedl ostravský trenér Jaroslav Tomáš. DHL Ostrava je druhé, přičemž od čtvrtých Českých Budějovic je dělí tři body.

"Nadcházejícímu losu ale nepřikládám velkou váhu," řekl Jaroslav Tomáš. "Pět zápasů máme doma, pět venku. Výhodou je snad pouze to, že nás čekají dlouhé cesty jen do Českých Budějovic a do Liberce, protože další dva nejvzdálenější soupeře, Ústí a Prahu, máme doma."

Extraliga pokračuje už tuto sobotu, kdy Ostravští od 19 hodin hostí ČZU Praha a Havířov hraje ve Zlíně.

Extraliga volejbalu - Los třetí třetiny

DHL Ostrava
Doma:
ČZU Praha (30. ledna, 19.00), Kladno (11. února, 17.00), Zlín (18. února, 17.00), Příbram (25. února, 17.00), Ústí nad Labem (4. března, 17.00)

Venku: Liberec (4. února), České Budějovice (13. února), Benátky nad Jizerou (20. února), Slavia Havířov (27. února, 17.00), Brno (6. března)

Slavia Havířov
Doma:
Benátky nad Jizerou (4. února, 17.00), Ústí nad Labem (13. února, 17.00), ČZU Praha (20. února, 17.00), DHL Ostrava (27. února, 17.00), České Budějovice (6. března, 17.00)

Venku: Zlín (30. ledna), Příbram (6. února), Brno (18. února), Liberec (25. února), Kladno (4.března)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze