Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté Odolena Vody našli nového šéfa v Léblovi. Klub touží po medailích

Antonín Lébl (vlevo) se stal novým předsedou volejbalového klubu Aero Odolena Voda. | foto: cev.lu

15 2010
Tradiční volejbalový oddíl a zároveň nováček letošního ročníku extraligy Aero Odolena Voda má nové vedení. Do čela klubu nastoupil Antonín Lébl, ještě do letošního května boss celého českého volejbalu.

"Měl by z pozice předsedy klubu zajistit, aby Odolka hrála znovu o medaile, aby opět patřila do špičky," prozradil novou funkcionářskou posilu trenér Milan Fortuník

Přitom Aero chtělo po svém znovuzaložení původně usilovat pouze o špičku první ligy. Oddíl se obrodil před dvěma lety - čtyři roky po posledním titulu a zároveň stěhování do Kladna.

"Jenže přišel manažer Pavel Horák, nabídl nám finanční podmínky a také to, že můžeme rozšířit extraligu," vysvětluje trenér Fortuník, co rozhodlo o letošním návratu mezi elitu. "Ale dál už to s manažerem Vláďou Bednářem neumíme, my jsme jen nadšenci," dodává.

K letošnímu postupu pomohlo rozšíření soutěže na dvanáct účastníků, sportovní cestou klub vybojovat postup nedokázal.

Coby nováčkovi extraligy se Aeru zatím nedaří podle představ. Po jedenácti kolech je se sedmi body předposlední. Od úplného dna ho paradoxně zachraňuje Kladno. Loňský mistr má horší skóre než jeho středočeský rival.

K lepším výsledkům zatím Odolce nepomohla ani početná zahraniční skvadra: do sobotního duelu v Ústí nastoupili Američan Ryan Burrow, Francouz Vitali Tupou, Australan Andrew Earl a Belgičan Ugo Blairon.

Angažování cizinců však kouč Fortuník hájí. "Nejsou to vyhozené peníze, čeští hráči chtěli daleko víc," poznamenává.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze