Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Široký už potřeboval změnu, proto přijal nabídku Karlovarska

Tomáš Široký v dresu Ostravy blokuje útočný pokus Zlína. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

30 2015
Přes celou republiku, z východu na západ, přes pět set kilometrů se bude stěhovat blokař Tomáš Široký. Po čtyřech letech v Ostravě, jíž v roce 2013 pomohl k mistrovskému titulu, přijal nabídku loňského extraligového nováčka z Karlovarska.

„Už po minulé sezoně jsem přemýšlel, že to by to chtělo změnit klub,“ přiznal Široký, který pochází z Hradce Králové, ale extraligu hrál jen za moravskoslezské týmy. Před Ostravou i za Havířov. Se šéfy Karlovarska se dohodl na dvouleté smlouvě.

Co vás k přestupu vedlo?
Nevím, nechci říkat, že to pro mě v Ostravě už bylo takové stereotypní, ale cítil jsem, že to chce změnu.

Hrálo roli i to, že Ostrava letos skončila v extralize až devátá?
To ne. Úspěch jsme měli, vždyť jsme vyhráli Český pohár. V lize se nám sice nezadařilo, ale prostě jsem to tak cítil, byl jsem tu čtyři roky. Každá změna je k něčemu dobrá. Tak jsem to bral.

Bude to pro vás velký skok z východu na západ?
Je pravda, že se nějaké kilometry budeme muset s rodinou stěhovat. Ale zase poznáme nový kraj. Byt ve Frýdku-Místku si ale necháváme. Rád se sem budu vracet, mám tu spoustu kamarádů.

O zahraničí jste neuvažoval?
Také o tom jsem přemýšlel, ale rozhodli jsme se s partnerkou zůstat v Česku i kvůli synovi, aby za ním mohli jezdit prarodiče. A navíc na nějakou zajímavou nabídku z ciziny bych musel déle čekat.

Karlovy Vary budují silný tým z českých hráčů. Přesvědčilo vás i to?
Kam jinam v Česku jít z Ostravy? Možná ještě do Liberce. Ostrava hrála pravidelně na extraligové špičce, takže když se ozval ambiciózní tým, který chce hrát nahoře, nebylo co řešit.

Podaří se Karlovarsku poskládat tým z tolika individualit, když láká nejlepší české hráče? Kromě vás také nahrávače Pavla Bartoše ze Zlína a smečaře Donovana Džavoronoka z ČZU Praha.
Těch individualit tam tolik nebude. Pavel Bartoš mi připadá, že je týmový hráč. O sobě si také nemyslím, že bych byl nějaká individualita. Ale bude se to muset všechno skloubit. To ano.

S nahrávačem Bartošem se znáte z reprezentace. Vyhovíte si?
Snad jo. (smích) Vycházíme spolu dobře, na několika soustředěních národního týmu jsem s ním byl i na pokoji, takže by to neměl být problém. Ostatně většinu kluků v Karlovarsku znám.

Co tedy říkáte vizi šéfů klubu postavit silný tým z českých volejbalistů?
Oni nechtějí, aby se jim říkalo cizinecká legie, protože klidně by mohli mužstvo postavit ze zahraničních posil. Je to pěkný projekt. Fanoušci na to slyší.

Takže Karlovarsko bude taková druhá česká reprezentace?
Tak to asi ne.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze