Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Havířovského Kořistku zklamal výsledek v derby, ale výkon ho potěšil

Petr Kořistka (vlevo) | foto: Jiří Seidl, MF DNES

22 2014
Zatím nejlepší utkání po svém návratu do volejbalové extraligy odehrál havířovský smečař Petr Kořistka. „Jsem rád, že se do toho konečně dostávám, hlavně co se týče fyzičky. To je po té pětileté pauze můj největší problém,“ podotkl po prohře s Ostravou. „Herní kombinace člověk nezapomíná, to je jako jízda na kole, ale musíte mít kondici.“

Vážně jste pět let nikde nehrál?
Občas jen nějaký turnaj, třeba v Dřevěnicích. Takže to je pro mě skok.

Byl jste jedním ze čtyř hráčů v základní sestavě Havířova, kteří dříve hráli v Ostravě. Byl pro vás zápas o to vyhecovanější?
To si moc nemyslím. Co jsem byl v Ostravě, tak už v týmu nikdo není. Jen Pavel Srkal, ale ten nehrál. Ale vliv to má. Znám třeba lidi z vedení klubu. Pro nás bylo utkání spíše vyhecované tím, že jsme tolikrát za sebou prohráli.

V polovině základní části máte jen šest bodů, žádnou tříbodovou výhru. Jak se s tím vyrovnáváte?
Měli jsme nějaké debaty v šatně, nikdo nechceme hrát špatně. Dneska se už na naši hru dalo aspoň koukat, ale pořád máme ještě velké nedostatky, kdy neplníme to, co máme.

K tříbodové výhře nad Ostravou jste měli blízko. Je to velké zklamání, že máte jen jeden bod?
Určitě, rozehrané jsme měli utkání dobře. Je to zklamání, ale zároveň i potěšení, že nám vycházely také jiné než klasické kombinace. Dosud byla naše hra moc jednoduchá, tahali jsme balony hlavně po kůlech.

Co utkání rozhodlo?
Ostravští zabrali v momentech, kdy měli. My jsme v takových okamžicích nedokázali bodovat. A když nám soupeř uteče o dva tři body, už to těžce dotahujeme. Roli hraje i psychika.

Co se dá od vašeho týmu čekat v další části sezony?
Důležité je, že jsme na trénincích začali makat, jak bychom měli. Věřím, že to už bude jen lepší a lepší.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze