Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zlínští volejbalisté přeskočili v extralize tři konkurenty

ilustrační foto | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

19 2015
Skoro celý první set se hledali. Až bravurně sehraná koncovka je dostala do pohody a Odolenu Vodu pak už k ničemu nepustili. Volejbalisté Fatry Zlín shrábli všechny tři body, vítězství 3:0 je v nahuštěném středu extraligového pelotonu vystřelilo z osmého na páté místo.

„Jsem rád, že jsme vyhráli. Ale abych pravdu řekl, tak tabulku raději nesleduji, protože se nechci svazovat a stresovat, že musíme,“ prohodil univerzál Zlína Pavel Kolář.

Ač si to nechtěl připouštět, sobotní duel byl pro jeho celek mimořádně důležitý. Kvůli odkladům úvodních dvou odvetných střetnutí s Ostravou a ČZU Praha přeskočily Zlín Benátky, Odolena Voda a Příbram.

Zlín se vydal do Řecka přes Istanbul

Odvetu Vyzývacího poháru sehrají volejbalisté Zlína až ve středu, do řeckého Alexandrupolisu však dorazí už dva dny před zápasem. „Neměli jsme k dispozic let tak, abychom byli den před utkáním ve správný čas na tréninku,“ vysvětluje trenér Roman Macek. Zlínská výprava zvažovala několik variant cest na východ Evropy, nakonec zvolila přistání v tureckém Istanbulu a autobusem přesun dlouhý 300 kilometrů. „Souběžně s našim rozhodnutím jsme se dozvěděli, že i Řekové létají přes Istanbul.“ Rybářské město u Thráckého moře leží nedaleko hranic s Tureckem.

Dva z nich zase dostal po sebe, předběhl i ČZU a sobotnímu soupeři nedovolil jít do trháku. „Nehráli špatně, ale my jsme hodně kazili servis,“ vysvětloval Kolář pomalejší rozjezd, který také ovlivnila dva dny stará porážka ve Vyzývacím poháru od řeckého Alexandrupolisu. „Únava tam byla. A také zklamání. Když prohrajete tak jednoznačně 0:3, tak vás to asi moc nenabudí do dalšího zápasu.“

Zlínští volejbalisté se vybičovali ke svému obvyklému výkonu až za stavu 13:17, hostům nedali možnost ukončit první sadu a sami svůj druhý setbol proměnili. „Pak jsme hráli v pohodě, s větším klidem. I ve třetím setu, když jsme ztráceli bod dva, tak jsem byli sebevědomí a věřili, že vyhrajeme,“ pochvaloval si Kolář.

Rozdíl sedmi bodů v obou dějstvích mluví jasně, nejvýrazněji k němu přispěl tradičně Kolář. Držel nejdelší série na podání, nahrávač Bartoš ho vyzval k 32 útokům, téměř polovinu jich složil. „Vychází to z mé pozice univerzála. Mělo by to tak být,“ ví Kolář.

Jeho vytížení však zvýšily zdravotní trable smečaře Vašíčka, kterého limitují bolavá záda. „Když jsem ve hře, tak jsem za to rád. A pokud mi to jde a padá, tak o to více. Po zápase si říkám, že bych nemusel dostávat tolik balonů. Třeba teď cítím stehna hodně, ale to k tomu patří,“ líčil Kolář.

Se spoluhráči si ovšem moc neoddechnou, už ve středu je čeká odveta osmifinále v Řecku. „Věřím, že to nebude tak těžké, abychom nezvládli přepnout a bojovat. Pořád je šance.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze