Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na volejbalové palubovce se utkají partnerská města Zlín a Groningen

Zlínští volejbalisté slaví úspěšnou akci. | foto: MAFRA

4 2014
Vzdušnou čarou je od sebe dělí vzdálenost téměř tisíce kilometrů, od září 2006 je však pojí oficiální partnerství. Teď se stanou moravský Zlín a nizozemský Groningen soupeři na volejbalovém kolbišti ve volejbalovém Vyzývacím poháru.

Seznam družebních měst Zlína čítá devět jmen z osmi různých států včetně brazilského Campo Grande, jen málokterá se ale mohou pochlubit kluby, které působí ve svých zemích ve vrcholných soutěžích.

Extraligoví hokejisté jezdí v srpnu pravidelně na turnaj Rona Cup do slovenského Trenčína, interligové házenkářky loni porazily polský Chorzów, stejně jako před šesti lety tehdy prvoligoví fotbalisté. Ve všech případech však šlo o přípravné zápasy.

„Volejbalový duel s Groningenem je z tohoto pohledu svým způsobem výjimečný. Tím zvu všechny do hlediště,“ řekl primátor Zlína Miroslav Adámek, který se sám chystá ve čtvrtek vpodvečer do haly Euronics. „Volejbal je krásný sport, mám ho rád. Na zápas se ale dostanu tak jednou za rok, častěji ho sleduji v televizi.“

Adámek oficiálně pozval do Zlína starostu Gronigenu, ten však kvůli pracovnímu vytížení nemohl přijet. Na utkání by ale neměli chybět zástupci tamní radnice.

Groningen bere volejbalové klání se Zlínem hodně prestižně, s výpravou přicestovali dva dny před zápasem nejen fanoušci, ale také novináři. Pro jeden televizní kanál dokonce natáčeli medailonek o Baťově městě.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze