Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Manažer volejbalistů Ústí: Nejsme v krizi, ale na lepší hráče není

Ústecký kapitán Martin Vodvárka na podání | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

29 2015
Nechtějí hrát zase jenom o záchranu, ale rozjezd sezony, to je zatím velká bída. Ze Zlína volejbalisté Ústí odjeli s debaklem 0:3, doma s Odolenou Vodou uhráli jen set a po porážce 1:3 jsou po dvou kolech v extralize bez jediného bodu předposlední.

„Ten začátek je pro mě zklamání. Hlavně individuální výkony některých hráčů. Nebudeme to zatím ni jak hrotit, necháme týmu klid na práci. Ale budou zápasy, kdy bude muset ukázat, že to se záchranou myslíme vážně,“ velí Miroslav Přikryl, ústecký generální manažer.

Za dvě kola jediný uhraný set. Co se děje?
Věřil jsem, že uděláme nějaké překvapení. Ve Zlíně moc šance nebyla, soupeř takřka nechyboval, my naopak strašně moc, což se odrazilo na výsledku. Chtěli jsme to napravit na domácí půdě s Odolenou Vodou, jenže začátek byl skoro katastrofální, kupili jsme chyby. Druhý set byl přesný opak, ale pak se zase projevilo, že náš mladý tým zatím nemá stabilní výkonnost, že jde z extrému do extrému. Od kvality až na úplné dno, kdy to hraničí s mládežnickým volejbalem.

Zvednete se?
Předpokládám vzestup formy, odpovědnější přístup hráčů a daleko méně chyb v obraně i v útoku. Děláme hlavně nevynucené chyby, to se hodně projevuje.

Jaké budou vaše letošní cíle?
Kromě tří favoritů Liberce, Budějovic a Karlovarska se soutěž zprůměrovala. Možná bude i kvalitnější, což zrovna není úplně optimální signál pro nás. Není jasně daný sestupující, jako byl loni Havířov. Nerad bych, aby to padlo na nás. Cílem je záchrana, hráči byli před sezonou optimističtější, chtěli zabojovat o play-off, což není nereálné. I vedení by si samozřejmě posun přálo, ale už několik sezon se nedaří navýšit rozpočet, spíš naopak příjmy od sponzorů klesají. Proto si nemůžeme dovolit angažovat kvalitnější hráče, a chtě nechtě se musíme spokojit i s bojem o záchranu.

S kým se o ni budete prát?
Je začátek, nejde nikoho pasovat na sestup. Spíš se musíme soustředit na vlastní hru, vycházet z bojovnosti možná víc než z umění. Mladí nemají stabilitu výkonnosti, ale to se dá nahradit právě nasazením, které Ústí vždy zdobilo. I naši fanoušci čekají, že zápas jen tak neodevzdáme. Pak nás nezatratí, ani když se tolik nedaří výsledkově.

Budete usilovat ještě teď o nějakou posilu?
Odvíjí se to od finančních možností. Zatím nemáme rezervy. Pokud získáme víc peněz od sponzorů, nebo navýší podporu město, pak o tom můžeme přemýšlet. Ale volných hráčů moc není. V Česku vůbec, v zahraničí jsou drazí.

Jak je na tom klub po ekonomické stránce?
Už tři roky naštěstí neřešíme, jestli dohrajeme sezonu či ne. Udělali jsme úsporná opatření, dostali se do černých čísel, rozpočet je mírně přebytkový. Některé závazky z minulosti se splácely ještě loni, teď máme jen mírné prodlevy, které neohrožují chod klubu. Situace není krizová, víc mě trápí, že nejsem schopen poskládat tým, který by bojoval o střed tabulky. Rád bych se té etapy dočkal, ale je to otázka angažování hráčů vyšších kvalit.

Ve čtvrtek hrajete v Ostravě, jež je zatím také bez výhry. Překvapíte?
Kde jinde, když ne tam? Ostrava bude na domácí půdě určitě favoritem, ale udělala v týmu nějaké změny, můžeme využít třeba její nesehranosti. V sobotu pak máme doma Liberec, to je velká pozvánka pro fanoušky. Určitě i mistra budeme chtít potrápit a zkusit uhrát nějaký set, nebo dokonce bod.Najdete na iDNES.czmobilní verze