Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Světová liga volejbalistů v Hradci nebude, kostka je nízko

Fanoušci českých volejbalistů. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

19 2015
Naděje, že by Hradec Králové na začátku července viděl dva zápasy Světové ligy volejbalistů, definitivně padla. Přestože jednání s Českým volejbalovým svazem byla hodně daleko a naděje byla velká, duely Česka s Japonskem se nakonec odehrají v Opavě.

„Byla to opravdu nejsložitější situace. Do jednání se s námi zapojil magistrát města, Mountfield HK a funkcionáři TJ Slavia Hradec Králové, kteří se měli podílet na organizování.

Víceméně všichni deklarovali zájem, ale vše se motalo v kruhu, kdy hala čekala na pokyny od města, město čekalo na cenovou nabídku haly a my už jsme museli udělat nějaké rozhodnutí,“ uvedl Robert Urbánek, místopředseda Českého volejbalového svazu.

Oba zápasy se měly hrát na hradeckém zimním stadionu. Nakonec však tato možnost vzala za své kvůli jedné z podmínek. „Bohužel vše skončilo kvůli kostce, která není tak vysoko, aby hala splňovala podmínky. A příslušná firma se včas nevyjádřila, zda kostka půjde sundat,“ vysvětlil Jakub Lejsek, předseda TJ Slavia Hradec Králové. „Strašně nás to mrzí, protože věříme, že i když se u nás nehraje nejvyšší soutěž, vzhledem k dobré volejbalové základně v Hradci by diváci na zápasy přišli.“

O Hradci Králové Český volejbalový svaz uvažoval už loni, pořadatelství však zabránil termínový souběh rekonstrukce plochy zimního stadionu a Světové ligy.

Česko bylo v tomto ročníku Světové ligy zařazeno do skupiny D společně se zmíněným Japonskem, Francií a Jižní Koreou. Domácí dvojzápasy bude hrát vedle Opavy také v Českých Budějovicích (Francie) a v Liberci (Jižní Korea).Najdete na iDNES.czmobilní verze