Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Prostějovské volejbalistky posílí nahrávačka německého mistra

Nahrává Kathleen Weissová z Prostějova, na bloku je olomoucká Beáta Dumančičová. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

28 2016
Do týmu prostějovských volejbalistek přichází německá nahrávačka Mareike Hindriksenová, která v letošní sezoně získala německý titul s SC Drážďany.

Mozek hry prostějovských volejbalistek zůstane německý. Na klíčové místo rozehrávačky uvolněné odcházející Kathleen Weissovou přivedlo vedení klubu její krajanku Mareike Hindriksenovou. „Měla by se stát důstojnou následovnicí Katy na místě naší tvůrkyně hry. Dokonce bych neváhal její příchod označit za trefu do černého,“ uvedl pro klubový web sportovní manažer VK Agel Prostějov Peter Goga.

Na takové soudy se může zdát ještě brzy, vždyť Hindriksenová své účinkování na Hané teprve začíná. Ale Goga, sám bývalý elitní nahrávač, vidí u zkušené Němky jen samá pozitiva.

Kádr VK Prostějov

Na soupisce - nahrávačky Mareike Hindriksenová a Veronika Tinklová, blokařka Nina Herelová, smečařka Barbora Gambová a libero Julie Kovářová

V jednání - smečařka Sulian Matienzová, univerzálka Melissa Vargasová

Odešly - nahrávačka Kathleen Weissová, blokařky Quinta Steenbergenová a Sonja Borovinšeková, smečařka Tatsiana Markevichová, univerzálka Solange Soaresová (přešla na pozici kondiční trenérky)

„Sledoval jsem ji opravdu dlouho a porovnával videozáznamy pěti nebo šesti utkání z různých časových období, tudíž vím, jak hrála před několika lety i nedávno. Je maximálně pohyblivá a dynamická s rychlou nahrávkou do kůlu i výborným servisem. Její herní styl bych označil svým způsobem za drzý, což se mi na ní moc líbí,“ přiznává Goga, který bude od letošní sezony u týmu i jako trenér.

V uplynulé sezoně působila Hindriksenová v Drážďanech, se kterými získala titul v bundeslize i německém poháru, o rok dříve slavila triumf v poháru i se Stuttgartem. „V Drážďanech dělala dvojku, zatímco u nás jsme jí dali šanci být jedničkou na svém postu. Tuhle roli spolehlivě plnila předtím ve Stuttgartu, v Thüringenu i v Hamburku, odkud se osobně zná s naším liberem Julií Kovářovou, tehdy Jášovou,“ doplnil Goga.

Hindriksenová je teprve pátou podepsanou hráčkou Prostějova pro příští sezonu. Otazník stále visí nad dalším působením kubánské dvojice Melissa Vargasová a smečařky Sulian Matienzové, byť s nimi v klubu počítají.

„Nové smlouvy jsme s nimi dosud neuzavřeli. Ale dostal jsem při svém květnovém jednání v Havaně od kubánských volejbalových představitelů ujištění, že s pokračováním obou hráček v našem klubu počítají. Navíc jsme otevřeli možnost angažování další kubánské blokařky,“ uvedl nyní již bývalý kouč osminásobných českých mistryň a nově konzultant Miroslav Čada.

Další hráčky chce Prostějov podepsat co nejdříve. „S potenciálními posilami jednáme a v některých případech jsme uzavření dohody velice blízko,“ naznačil Goga.Najdete na iDNES.czmobilní verze