Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

S Příbramí vyřadili volejbalového mistra, teď se stěhují do Varů

Trenér Petr Brom vymění lavičku Příbrami za místo u nového týmu Karlových Varů. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

12 2014
Přesun volejbalové extraligy ze Starého Města do Karlových Varů se citelně dotkl Příbrami. Tým nováčka skládá Jakub Novotný, opora Kocourů z minulé sezony. Bývalý reprezentační univerzál s sebou vzal také trenéra Petra Broma.

"Sedli jsme si spolu, probrali všechny okolnosti a po vzájemné dohodě jsme se rozešli," říká šéf příbramského klubu Daniel Rosenbaum. Odchod svého trenéra k extraligovému nováčkovi chápe. "Karlovy Vary jsou pro něj výzvou, posune se dál a ani u nás po třech letech nebude na škodu změna trenéra," říká.

Pro dalšího z klíčových mužů Příbrami v uplynulé sezoně Jakuba Novotného je přesun do Karlových Varů logickým krokem. V lázeňském městě vyrůstá extraligový nováček v rodinných rukou. Na přesunu licence má společně s ním zásadní podíl jeho otec a karlovarský hejtman Josef Novotný.

"S Jakubem jsme byli dohodnutí na rok, po sezoně měl svoje plány. Já o nich věděl a asi nepřipadalo v úvahu, že by v Příbrami zůstal," přiznává předseda Kocourů. Brom je pro Karlovy Vary už sám o sobě také velkým posílením.

Příbram pod zkušeným koučem získala za poslední tři roky extraligový bronz ze sezony 2011/2012, pak dvě čtvrtá místa a navrch dvě účasti ve finále Českého poháru. Společně s Novotným se pak stali klíčovými postavami příbramského týmu v jarním čtvrtfinále play-off, kde senzačně vyřadili mistrovskou Ostravu. "Udělal pro nás obrovský kus práce. Myslím, že hlavně díky němu jsme přes Ostravu postoupili," míní Rosenbaum.

Rojas. Další na řadě?

Pokračovatelem na Bromově místě bude René Dvořák, který naposledy trénoval Ústí nad Labem. "Je to ambiciózní trenér a umí pracovat s mladými hráči. Cítil jsem z něj, že se chce posunout nejen blíž k Budějovicím, odkud pochází, ale možná i do trochu lepšího klubu, než ve kterém byl naposledy," míní Rosenbaum.

Dvořák už v Příbrami nebude mít k ruce trio cizinců z minulé sezony. Nejznámější z nich, venezuelský smečař Andy Rojas, by mohl zamířit za Bromem a Novotným do Karlových Varů.

"Pomáhal nám poslední tři měsíce i z důvodu zdravotní situace v našem kádru. Na poměry v české lize bral nadstandardní plat a nevím, jestli bychom byli schopni ho zaplatit celou sezonu. Proto o něm dál neuvažujeme," říká Rosenbaum.

Končí i smečař Zdeněk Málek, místo něj se po dvou letech v ČZU Praha vrací Martin Böhm. "Prioritně teď musíme obsadit místo univerzála, které nás po odchodu Jakuba (Novotného) pálí," naplánoval Rosenbaum. "O dalších změnách jednáme." Najdete na iDNES.czmobilní verze