Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Skalníková chválí Kolocovou: Jsem slabší článek, ale Týna je bojovnice

Plážová volejbalistka Kristýna Kolocová (vpravo) s novou spoluhráčkou Hanou Skalníkovou ve finále mistrovství republiky v plážovém volejbalu. | foto: ČTK

2 2015
Už žádná Kiki, která hrála s Maki. Teď je z ní prostě Týna. Tak oslovuje Kristýnu Kolocovou její nová parťačka Hana Skalníková. Dočasně vytvořený pár plážových volejbalistek vybojoval český titul. „Hrát s Týnou za zády je super,“ říká rodačka z Brna, která se vrací na kurty po mateřské pauze.

Kdyby jí někdo před měsícem řekl, že se stane českou šampionkou, „...dívala bych se na něj jako na blázna,“ dokončuje se smíchem Hana Skalníková.

Bláznivé období ale zažívá sama plážová volejbalistka, která se vrací po mateřské pauze. „Myslela jsem, že si objedu jen pár turnajů, co budou blízko,“ přiznává 33letá hráčka z Brna. Místo toho v neděli večer pózovala se synkem Viktorem a zlatou medailí na krku, kterou získala na republikovém šampionátu.

Plány olympioničky z her v Londýně „narušila“ Kristýna Kolocová. Po nedávném rozpadu známého páru s Markétou Slukovou narychlo sháněla parťačku. „Mile mě překvapila její nabídka. Byla jsem sice slabší článek, ale Týna je velká bojovnice,“ chválí Skalníková kolegyni.

Hana Skalníková

● Plážová volejbalistka, která byla známá i pod dívčím příjmením Klapalová, se narodila 29. března 1982 v Brně.
● Jako česká reprezentantka se před třemi lety se spoluhráčkou Lenkou Háječkovou zúčastnila olympijských her v Londýně, kde obsadila 17. místo.
● Poté si blokařka dala rodičovskou pauzu, po dvouleté přestávce se letos vrátila na kurty.
● Po nečekaném rozpadu páru Sluková–Kolocová, který se rozešel kvůli herní krizi, přijala nabídku Kristýny Kolocové.
● S 27letou Kolocovou, kterou překvapil nečekaný konec dlouholeté spolupráce, se Skalníková domluvila na tři turnaje. V polovině srpna získal nově utvořený pár bronz na Superpoháru v Praze.
O víkendu slavila zisk třetího českého titulu. Na turnaji ztratily šampionky jediný set. Ve finále brněnsko-pražské duo porazilo hladce 2:0 na sety Vendulu Haragovou
a Michaelu Formánkovou.
● Nyní se Skalníková, která je i akademickou mistryní světa z roku 2004, připravuje na poslední společný turnaj – Superpohár v Opavě.

Většina soupeřek se na šampionátu v Praze snažila servírovat na vás, že?
Ne většina. Všechny! (směje se) Když se podíváte na naši dvojici, bylo jasné, na koho hrát. Byla jsem na to připravená a jsem ráda, že jsem to nakonec zvládla.

Jak moc vám pomáhala Kristýna Kolocová?
Týna je výborná polařka. Když jsem měla horší příjem a nedařilo se, Týna to umí výborně spravit, dotáhnout do sítě a mně se líp útočilo. Protože jsem blokařka, nemusely jsme si na sebe moc zvykat. Byla jsem sama překvapená, jak nám to spolu šlo. Dobře jsme se na kurtu vnímaly, pomáhaly si. Hrát s Týnou za zády bylo super.

Poznamenal parťačku humbuk okolo rozpadu oblíbeného páru přezdívaného „Kiki a Maki“?
Rozhodně to Týně nezávidím. Musí být hodně těžké to zvládat. Myslím si ale, že to zvládá výborně, klobouk dolů před ní.

V Praze se měla představit i její bývalá spoluhráčka Markéta Sluková s Barborou Hermannovou. Probíraly jste to nějak?
Týna říkala, že by to nebylo příjemné setkání, ale byla na to připravená. Postavila by se k tomu čelem, ono by jí nic jiného ani nezbylo. Když ale nepřijely, nebylo co řešit.

A co vy? Cítíte se na kurtu jako před pauzou?
Vůbec nevím, už je to hrozně dávno. (směje se) Hlava si ale pamatuje, u balonů jsem čím dál rychleji, lépe reaguju. Rezervy ale pořád cítím.

Nekoukáte po očku na tribunu, abyste zkontrolovala synka?
To ne, vím, že je v dobrých rukou. V Praze s ním byl manžel, jindy s ním bývají babičky. Musím ale říct, že je to turnajové dítě. Moc se mu líbí atmosféra i to, že je kolem něj rušno. A v neděli večer vypadal spokojeně.

Nyní vás čeká poslední turnaj s dočasnou parťačkou, že?
Dáme si chviličku pauzu, zregenerujeme a nachystáme se na turnaj v Opavě. Domluvíme se také, zda Týna za mnou dojede na trénink do Brna, nebo já za ní do Prahy.

A co bude potom? Lákala by vás olympiáda v Riu?
Tak daleko zatím nekoukám. Nějaké mety nemám, ale myslím, že Rio je na mě moc blízko. Ale uvidíme, co bude, nic neprozradím. (usměje se)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze