Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Někdejší šéfové volejbalistů Ostravy uspěli u soudu. Spory pokračují

Ivan Cap s manželkou, Tomáš Zedník a Pavel Žurek (zleva) ještě když ve vedení ostravského klubu spolupracovali. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

19 2015
Ostravští volejbalisté jsou připraveni na čtvrteční start extraligy, v němž od 17.00 hostí Liberec. Kdo však povede jejich klub? V červnu ho převzal tehdejší místopředseda správní rady Ivan Cap a předchozí vedení se obrátilo na soud. Krajský soud nyní rozhodl ve prospěch původních šéfů, když zpochybnil valnou hromadu za neúčasti čtyř členů bývalé správní rady i nové stanovy, na jejichž základě se změnilo vedení.

To staronové už je opět zapsané v obchodním rejstříku. Na zápis však ještě čekají noví jednatelé společnosti s ručením omezeným Tomáš Dvořák a Aleš Pyrta, která je jakousi dceřinou firmou s právy na extraligu.

A tak jsou v klubu momentálně dvě větve. Jednu tvoří jeho majitelé, což je dřívější občanské sdružení, které zastupuje původní správní rada – předseda Pavel Žurek, místopředseda Tomáš Dvořák a členové Ivan Cap, Aleš Pyrta a Tomáš Zedník. Ti mají na starosti mládež.

Druhou je společnost s ručením omezeným, jejímiž jednateli jsou Ivan Cap a Roman Krákora, kteří mají pod sebou extraligový celek.

Cap tvrdí, že informaci o verdiktu krajského soudu nedostal, takže se v patnáctidenní lhůtě nemohli odvolat a rozhodnutí tak nabylo právní moci.

„To rozporujeme,“ uvedl Cap. „Jsou to dílčí komplikace. Požádali jsme soud, ať rozhodne a podle toho se pak obě strany zařídí.“

Předseda správní rady Pavel Žurek ale netuší, jaký soud by měl ještě rozhodovat, když už verdikt vydal. „U krajského soudu jsme podali návrh na změnu jednatelů společnosti s ručením omezeným a teď čekáme, až nám vyhoví,“ dodal Žurek.

Ivan Cap upozornil, že spory komplikují i jednání se sponzory. „Máme připraveného jednoho, který je ochotný dát klubu v následujících třech letech dva miliony korun za rok, jenže vše se teď pochopitelně zbrzdilo,“ uvedl Cap.

O peníze pro klub jde i staronovým šéfům. „Bez ohledu na to, kdo bude jednatelem společnosti s ručením omezeným, musíme připravit pro město a kraj žádosti o dotace na další rok,“ upozornil Pavel Žurek a jelikož termín je do konce října, nevyloučil, že v tom budou muset s Ivanem Capem spolupracovat. Jde přibližně o pět milionů korun.

Ivan Cap je i ve správní radě staronového občanského sdružení, odkud ho může odvolat jen valná hromada. Je připravený na to, že by mohl z klubu odejít? „Nemohu vyloučit nic,“ podotkl. „Ctím rozhodnutí soudu. Chci, ať je to zcela transparentní klub. Doufám ale, že ke změně nedojde, protože by to byl krok o takových patnáct let zpět.“

Ivan Cap je přesvědčený, že s návratem starých šéfů by ostravský volejbal ovládl dosud druholigový Školský sportovní klub Beskydy. „Byl by to neslavný konec ostravského volejbalu,“ tvrdí Cap.

To však Pavel Žurek i někdejší manažer ostravského klubu Tomáš Zedník odmítají. „Je to čirý nesmysl,“ prohlásil Pavel Žurek. Zamítl fúzi s ŠSK Beskydy i převzetí extraligové licence klubem z Frýdku-Místku.

Cap však tvrdí, že za staré vedení klubu jedná šéf ŠSK Beskydy Vavřinec Pečinka. S tím však Žurek nesouhlasí. „Ano, s Pečinkou jsme telefonovali, potkali se a požádali ho o pomoc, když nás Ivan Cap vyhodil, protože rok byl členem naší správní rady a známe se,“ připustil Pavel Žurek. „Ale doporučil nám jen svoje právníky, rozhodně za nás nejedná.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze