Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Máme dobře poskládaný tým, říká ostravský nahrávač Zapletal

Petr Zapletal ještě v budějovickém dresu | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

22 2015
Někdejší reprezentační nahrávač Petr Zapletal po svém příchodu do Ostravy pookřál. Na rozdíl od Českých Budějovic má jistotu, že bude hrát. V týmu je jedničkou.

Co říkáte složení družstva?
Je dobře poskládané, jsou tu zkušení hráči středního věku, kteří by měli být tahouny, ale i mladí, kteří se mohou učit od těch starších. Mezi námi hráči je výborná komunikace. Mám z toho velmi dobrý pocit. Všichni jdou za jedním cílem, a to co nejlépe uspět v extralize a případně v Českém poháru.

Jaká byla příprava?
Výborně se v ní doplňoval David Zahradník, který měl na starosti kondici, s Honzou Václavíkem, který vedl volejbalovou přípravu, když byl trenér Šmejkal s reprezentací. Pochvalovali jsme si, že už od začátku jsme se věnovali i volejbalovým věcem.

Libero Jan Václavík vám bude na začátku sezony chybět, protože je po operaci menisku. Je to velká ztráta?
Než jsem s ním hrál, tak jsem si nemyslel, že libero může až tak ovlivňovat zápasy. Nahrávač řídí útočníky, blokař hru na síti a libero... Nikdy jsem si toho tolik nevšimnul, ale Honza hru v poli výborně řídí. To budeme asi hodně postrádat, takový ten klid vzadu. K tomu umí krásně nahrát, vyřešit míče jako nikdo jiný v týmu. Ale máme i druhé libero, Daniela Rohela. V družstvu je druhým rokem, tak se leccos naučil. Doufám, že to problém nebude.

A co váš druhý nahrávač, mladý Daniel Karol, který ještě nemá žádné extraligové zkušenosti?
Líbí se mi, jak je pracovitý. Dívá se, jak řeším situace, a zkouší si to taky. Mám z toho dobrý pocit.

Jak silní budou vaši protivníci?
Brno bude takový černý kůň. Mělo by patřit k týmům nahoře – Liberci, Českým Budějovicím a Karlovarsku. Zbytek až dolů bude vyrovnaný, žádného soupeře, jak tomu bývalo, nebudete moci podcenit. Dříve jste věděli, že si někam jedete pro tři body, ale v této sezoně tomu tak nebude. A je to dobře.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze