Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ostravské volejbalisty hned na úvod prověří mistr z Liberce

Radost volejbalistů Ostravy. | foto: Martin Polívka, MAFRA

22 2015
Pořádně zostra vstoupí volejbalisté Ostravy do extraligy. Na její úvod hostí obhájce titulu – Duklu Liberec. Utkání v hale Sarezy v Moravské Ostravě začne v 17.00.

Ostravští volejbalisté se shodují, že je spory ve vedení klubu nerozptylují. Lidé kolem bývalého předsedy Pavla Žurka uspěli u krajského soudu s výhradami, že nový šéf Ivan Cap převzal vedení v rozporu se stanovami, ale ten rozhodnutí rozporuje.

Mužstvo se soustřeďuje na nadcházející sezonu. „A v ní rozhodně chceme zlepšit umístění z té minulé,“ připomněl trenér Zdeněk Šmejkal, že se družstvo nedostalo do play-off. „Pokud by se nám podařilo obhájit vítězství v Českém poháru, nezlobil bych se. Rozhodně v extralize na tom musíme být lépe.“

VK Ostrava

* Nahrávači: Daniel Karol (číslo dresu 7), Petr Zapletal (14)

* Smečaři: Jakub Balon (15), Mikelis Berzins (11), Tomáš Čermák (10), Dominik Fořt (12), Jan Velich (6), Adam Záhorský (8)

* Univerzál: Matěj Šmídl (13)

* Blokaři: Michal Čechmánek (3), Jan David (9), Václav Kotas (5)

* Libera: Daniel Rohel (4), Jan Václavík (2)

*Trenér: Zdeněk Šmejkal

ÚVODNÍ LOS
S Libercem doma dnes v 17.00. V Příbrami v sobotu v 17.00. S Ústím doma 29. října v 17.00. V Brně 2. listopadu ve 20.05.

Sezonu Ostravští rozjedou v růžových dresech. „Kluci v nich budou hrát po dobu nynější kampaně boje proti rakovině prsu a pak je nabídneme v aukci, přičemž výtěžek věnujeme příslušné nadaci,“ řekl Jan Rodek, který má v klubu na starosti marketing.

Po předchozí sezoně odešli z týmu čtyři hráči základní sestavy – nahrávač Ján Halaj, blokař Tomáš Široký, smečař Cory Riecks a univerzál Igor Rehák.

„Loni nás nejvíce tlačila bota na postu nahrávače, aniž bych chtěl snižovat výkony Honzy Halaje,“ řekl Šmejkal. „Ale jeho součinnost s útočníky nám zpočátku nefungovala a špatný start se pak promítl do celé soutěže.“ Tuto sezonu by měl Ostravské táhnout někdejší reprezentační nahrávač Petr Zapletal. „Slibujeme si od něho, že bude držák a šéf na hřišti, což nám chybělo,“ uvedl Šmejkal.

Klub místo Rieckse získal Američana Mikelise Berzinse, Širokého nahradil Václav Kotas ze Zlína a Reháka zastoupí mladík Matěj Šmídl, jenž do extraligy poprvé naskočil loni.

S novým nahrávačem se hra Ostravských změní jen nepatrně. „Nepůjde o nic zásadního,“ potvrdil Šmejkal. „Znovu budeme sázet na rychlou hru a výbornou obranu, i když některé věci ještě nejsou stoprocentní.“ Kouč si zakládá na obraně na síti, jenže blokaře má laděné spíše útočně. „Zvládneme to,“ tvrdí Šmejkal. „Oni jsou sice útočníci, ale nejsou špatní blokaři. Spíše jde o to, jak pořešíme obranu jako celek. První je blok a pak obrana v poli, a ta nám funguje. Celkově se tým ukazuje v mnohem lepším světle než loni.“

Jenže také soupeři budou podle Zdeňka Šmejkala silnější. „Mezi družstvy nebudou takové rozdíly jako v předchozích sezonách, nebudou bezcenné zápasy, což může extralize jenom prospět.“

Mezi elitou po šesti letech chybí Havířov, který odstoupil z ekonomických důvodů a nebude hrát ani žádnou jinou soutěž dospělých.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze