Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Příští rok chceme být ještě silnější, říká olomoucký kouč Teplý

Olomoucký trenér Jiří Teplý udílí pokyny svým svěřenkyním. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

29 2016
Zní to příliš skromně či přízemně, ale olomoucké volejbalistky si přály ve finále s Prostějovem uhrát alespoň jeden set. Ne že by vysokoškolačky létaly tak nízko, ale svého soupeře vnímaly tak vysoko.

I proto se jim ani jedinou sadu ve třech duelech s nedalekým rivalem získat nepodařilo, i tak ale hodnotí sezonu jako úspěšnou. Finále si totiž zahrály po pěti letech. „Povedlo se maximum, kterého tenhle kádr mohl dosáhnout. Jsme spokojení,“ přiznal trenér VK UP Olomouc Jiří Teplý.

Stříbrné medaile tedy berete?
Tak nějak jsme s nimi trochu počítali. Na letošní Prostějov v plné síle jsme neměli, to je celkem jasné. Soupeř nás přehrál, předvedli jsme o něco méně, než jsme schopní. To, že jsme se dostali (v semifinále – pozn. red.) přes Ostravu, byl pro nás skoro vrchol sezony, protože pak už byly stříbrné medaile jasné. Potom už se nenašla síla, abychom lépe vzdorovali. Na zlato to nebylo, takže jsme dosáhli maxima, na co jsme měli.

Na sérii s Ostravou i finále s Prostějovem přesahovaly návštěvy tisícovku. Jak se vám hrálo před takovou kulisou?
Jsem rád, že se nám letos díky našim výkonům a projevu družstva podařilo dostat do tribun hodně diváků. Doufám, že to bude i příští sezonu, že se lidi nastartují a takové zápasy, jako jsme tu předváděli s Prostějovem, Paříží nebo Schwerinem, přilákají diváky. Volejbal se bez nich hrát nedá, v takové atmosféře se hraje daleko kvalitněji, holky do toho dají víc a pro diváky je to krásný zážitek.

Prostějov zvažuje snížení rozpočtu, bude šance ho příští rok sesadit?
Chceme družstvo na příští sezonu ještě trochu posílit. Myslím, že i ta česká liga by měla být vyrovnanější. Chceme pro to udělat maximum, co bude v našich možnostech. Odvíjí se to od financí, jako u všech družstev. Na některých místech už jsme jednali, něco ještě nemáme dojednané, zatím bych nic konkrétního nechtěl říkat. Až to bude, tak to řekneme. Uděláme všechno pro to, aby družstvo bylo ještě silnější.

Bude posílení vycházet ze statusu vysokoškolského klubu?
Mělo by s tím souviset. Je to o ekonomické situaci a ta souvisí se vším – za kolik máme halu, kolik jsme schopní sehnat sponzorských peněz, kolik máme dotačních peněz. Snažíme se každý rok dělat něco, aby se to vylepšilo. Poslední rok se nám to podařilo, je to vidět na umístění. Teď je na nás, abychom ten trend udrželi.

Přihlásíte se do evropských pohárů?
Určitě si podáme přihlášku do CEV Cupu, na nic jiného nárok nemáme.Najdete na iDNES.czmobilní verze