Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalová Olomouc obměňuje tým, přišla o zkušenou Šenkovou

Jana Napolitano Šenková v oranžovém dresu Olomouce, smečuje proti Olympu Praha. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

14 2014
Úvodními fyzickými testy vstoupily společně do přípravy (jak je již zvykem) na další soutěžní sezonu extraligové volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. Hráčky obou spřátelených klubů nyní čekají tréninky zaměřené především na zvyšování kondice.

Olomoucký trenér Jiří Teplý skládá značně obměněný tým, ve kterém mu bude nejvíce chybět zkušená Jana Napolitano Šenková, která si plní rodinné a pracovní povinnosti.

Není to však jediná citelná ztráta Olomouce. Teplému dále chybějí Helena Kojdová (odchod do Ostravy), Michaela Rašková a Lea Murčinková (konec smlouvy), Markéta Uhrová (konec činnosti) a Hana Dreksová (rodinné povinnosti).

Staronovou tváří v kádru je naopak slovenská reprezentační smečařka Miroslava Kuciaková, která vloni na podzim pomohla k výsledkovému vzestupu šternberskému Sokolu.

„Vedle ní zkoušíme i mladé hráčky, které mají příležitost ukázat, že do týmu patří. Hlavně ve Šternberku by se letos měly talentované volejbalistky prosazovat ještě více než doposud. Kádr však stále není uzavřen a je možné, že dvě až tři posily ještě přijdou,“ naznačil Teplý, šéftrenér spojeného olomoucko-šternberského kádru.

O místo v sestavách se nově chtějí poprat především mladé talentované hráčky, vedení obou celků však zvažuje i angažování renomovanějších posil.

Program olomouckých a šternberských volejbalistek v prvních srpnových dnech? Běh, posilovna, bazén, ale i kolečkové brusle, cyklistika a samozřejmě také volejbal. „Trénujeme v klasických cyklech, tedy deset dní přípravy v kuse a potom tři dny volna, přičemž právě první dva cykly jsou věnovány převážně fyzičce, pak teprve přijde herní příprava,“ prozradil Teplý.

Olomouc i Šternberk čeká pestrá příprava a turnaje. Univerzita pojede do Běloruska a do Polska, Šternberk se vedle Bratislavy vydá díky kontaktům svého nového kouče Hrocha také do Francie. Oba týmy se rovněž představí na olomouckém turnaji O pohár rektora Univerzity Palackého. „A kromě toho plánujeme i další přátelské zápasy,“ uzavřel Teplý.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze